24. NIEDZELA ZWYKŁA (16.09.2018)

Prorok Izajasz, mówiąc w pierwszym czytaniu o cierpieniach sługi Pańskiego, zapewnia jednocześnie o Bożej opiece i wsparciu w czasie próby. Wypełnienie prorockiej zapowiedzi następuje w osobie i dziele dokonanym przez Pana Jezusa, który przygotowuje swoich uczniów na zbawcze wydarzenia, na swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. By dobrze to wszystko zrozumieć, trzeba pójść za Jezusem, naśladować Go i być gotowym dla Niego oddać wszystko, nawet życie. Niech zatem pytanie z dzisiejszej Ewangelii dotyczące tożsamości Chrystusa brzmi nieustannie w naszych uszach, a Jakubowe pouczenia z drugiego czytania pobudzają nas do potwierdzania słownych deklaracji i wyznawanej wiary przez uczynki miłości.

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

Począwszy od dzisiejszej niedzieli Msze Święte: o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, ze specjalnym błogosławieństwem po Mszy Św., 12.00 i 18.00. Od najbliższej niedzieli będzie wydawany biuletyn parafialny.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

W dniu dzisiejszym Uroczystość Odpustowa w Łukowej, Uroczysta Suma o godz. 11.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym parafialnym Odpuście, szczególnie obecność na Sumie Odpustowej. Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej Uroczystości: Siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście i Scholi, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom którzy dzwonili, wszystkim niosącym feretrony, sztandary i baldachim. Bóg zapłać.

Bardzo dziękujemy wszystkim za trwanie na modlitwie w czasie całodziennej adoracji - dniu skupienia w miniony piątek, w święto Podwyższenia Krzyża i za udział w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

W poniedziałek 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii, Wołyniu i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

We wtorek zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, na Mszy Świętej o godz. 18.00, po niej ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. spotkanie Grupy Synodalnej w Domu Katechetycznym.

W piątek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii.

W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej za przybycie na spotkanie, za wielką troskę o dobro naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie min. planujemy zająć się dachem na kościele i wieżą a także odwodnieniem i przycinką pielęgnacyjną drzew. W ostatnich dniach, zostały w sposób tymczasowy zabezpieczone okna wieży przed gołębiami i poprawiono dachówki. Polecamy waszej modlitwie wszystkie te prace i projekty na przyszłość.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, znajdują się one przy głównym wejściu do naszej świątyni, samodzielnie zabierajmy gazety a ofiary zostawiajmy w skarbonce.

W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Miasto i Wieś a także kalendarze ścienne na rok 2019.

Przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie kosztów, renowacji Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek: 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

W czwartek: 20 września – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

W piątek: 21 września – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów tego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Tomasza. Życzymy Mu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa świętego Tomasza, dużo zdrowia, i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i wspólną modlitwę o godz. 18.00 w intencji Ks. Tomasza.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.