25. NIEDZIELA ZWYKŁA (23.09 2018)

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Msze Święte: o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, ze specjalnym błogosławieństwem po Mszy Św., 12.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Odpustowa w kaplicy w Lipinach należącej do parafii Luszowice. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

W środę zapraszamy na Mszę Św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po nowennie zapraszam na spotkanie na plebanii Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

We czwartek. 27. września - zapraszamy na Msze Św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na spotkanie rodziców młodzieży z klas III oddziałów gimnazjalnych oraz VIII szkoły podstawowej, która w tym roku szkolnym przyjmie Sakrament Bierzmowania. (Spotkanie tylko dla rodziców).

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę Grupy Młodzieżowej i Lektorów w najbliższą sobotę – 29. września. Szczegóły i zapisy u Ks. Tomasza lub w zakrystii.

W niedzielę 30. września jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Stanisława do Szczepanowa - o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości. Szczegółowe informacje w zakrystii.

W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe dla Miasta i Wsi a także kalendarze ścienne na rok 2019.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, znajdują się one przy głównym wejściu do naszej świątyni.

Bardzo dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów, renowacji Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Zostało złożone 2.774 zł., tym samym został wyrównany dług. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wszystkim osobom, które organizowały te zbiórki. Dziękujemy Annie i Andrzejowi Sasak. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu zostały podjęte czynności przygotowujące do sprzątania wieży, miejmy nadzieje, że w tym tygodniu będzie to możliwe. W gablocie możemy zobaczyć zdjęcia wieży i dachu. Polecamy waszej modlitwie te prace i projekty na przyszłość.

Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W czwartek 27. września – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

W piątek 28. września – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

W sobotę 29. września – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał - Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 24 – 30 IX 2018 r.

24.09.2018 r.

6.30

1. + Adela Szatko – od córki Łucji z mężem Adamem + Adela Szatko – od rodz. Solaków (poza) 2. + Zofia Cetnar – od siostry Eugenii z rodz. + Zofia Cetnar – od pracowników firmy MEGBUD (poza)

1. ++ Maria, Józef Wróbel i ++rodzice

25.09.2018 r.

6.30

1. + Adela Szatko – od wnuka Marcina z rodz. + Adela Szatko – od Alfredy Bogacz z rodz. (poza) 2. + Zofia Cetnar – od siostry Antoniny z rodz.

+ Zofia Cetnar – od Małgorzaty i Roberta (poza)

18.00

1. + Józefa(ona) Jarek – w 4 r. śm. Ks. Krzysztof: + Jerzy Bród – greg.

26.09.2018 r.

6.30

1. W 55 r. urodzin Stanisława – z podz. i pr. 2. + Adela Szatko – od siostry Zuzanny + Adela Szatko – od Wiesławy i Leszka Kozyrów (poza) 3. + Tadeusz Śliwa – w r. śm.

1. W 30 r. urodzin Agnieszki – z podz. i pr. dla niej i rodziny

27.09.2018 r.

6.30

1. + Adela Szatko – od wnuka Tomasza z rodz. + Adela Szatko – od Renaty i Jerzego Mazurów (poza) 2. + Zofia Cetnar – od siostry Amelii z rodz. + Zofia Cetnar – od rodz. Susułowskich (poza)

1. + Marian Łępa

28.09.2018 r.

6.30

1. + Julia Szczepańczyk – w r. śm. 2. + Adela Szatko – od wnuczki Agnieszki z rodz. + Adela Szatko – od Ryszarda Szatko z rodz. (poza)

1. MSZA ŚWIĘTA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

29.09.2018 r.

6.30

1. ++ Tekla, Stanisław Mitera 2. + Adela Szatko – od wnuka Pawła z Moniką + Adela Szatko – od Władysława Szatko z rodz. (poza)

18.00

1. W 90 r. urodzin Michała Jarka – z podz. i pr.

2. ++ Aniela, Roman, Stanisław Szpunar

30.09.2018 r.

7.00

1. ++ Wiktoria, Stanisław Ćwik

2. ++ Zofia, Tadeusz Habel – w 3 r. śm. Zofii

Ks. Krzysztof: + Jerzy Bród – greg. – zakończenie

9.00

1. W pewnej intencji

10.30

1. W intencji Parafian

12.00

1. ++ Zofia, Kazimierz Cieplak – w r. śm. Zofii

18.00

1. + Krystyna Sobiesiak – w 7 r. śm.