27. NIEDZELA ZWYKŁA (07.10.2018)

Liturgia słowa mówi dziś o podstawowych sprawach dotyczących porządku życia ludzkiego. Pan Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Tę prawdę zawartą w Księdze Rodzaju przypomina Pan Jezus, wskazując na istotne przymioty małżeństwa: jedność i nierozerwalność.

Pan Jezus przypomina o wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Niech słowo Boże nas uświęca i prowadzi na drogach życia.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.15. Prosimy aby w modlitwę różańcową włączały się dzieci, młodzież, starsi i grupy apostolskie. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można zyskać odpust zupełny. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

W dniu dzisiejszym Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św.

Dzisiaj procesja różańcowa ulicami Tarnowa, rozpoczęcie przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 19.00, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Bardzo serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej, na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej do domu katechetycznego.

W piątek będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6.30. Mszą Św. po niej rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej całodziennej Adoracji, która zakończy się o godz. 17.15, nabożeństwem różańcowym, podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego i Koronką do Miłosierdzia Bożego w której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, o godz. 18.00 Msza Św.

W sobotę, o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu poprzedzona modlitwą Różańcową o godz. 16.30.

W najbliższą sobotę rozpoczyna się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, nasza parafia zaproszona jest na czuwanie i Mszę Św. w sobotę o godz. 20.00, w niedzielę Suma Odpustowa o godz. 11.00.

W sobotę, przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej rozpocznie się Kurs Lektorski dla naszego dekanatu. Zapraszamy starszych ministrantów, do wzięcia w nim udziału. Zapisy i informacje u Ks. Tomasza.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast.

W niedzielę - 10. Marsz dla Życia i Rodziny, będzie to także 18. Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Obchody tych wydarzeń rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Następnie marsz ulicami Tarnowa w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną młodzież.

W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Dla Miasta i Wsi a także kalendarze ścienne na rok 2019.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych i biuletynu parafialnego, znajdują się one przy głównym wejściu do naszej świątyni. „Gość Niedzielny” zawiera jako dodatek film DVD, „Sprawa Chrystusa – najważniejsze śledztwo dziennikarskie w dziejach”.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

Częściowo zostały udrożnione kanały odpływowe ze studzienek kanalizacyjnych, jednak kanalizacja wymaga przerobienia i min. wymiany rur na nowe, aby uporać się z wilgocią i zalewaniem piwnicy kościoła wodą. Miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach uda się rozpocząć te prace. Została także, przywrócona do użytku bramka i domofon, przed głównym wejściem na plebanię. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w te prace. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

Młodzież wolontariatu naszej szkoły zaprasza wszystkich chętnych dorosłych, dzieci z rodzicami do akcji „BohaterON – włącz historię”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek pocztowych. Ważne jest aby zapoznać się sylwetkami powstańców, adres strony internetowej gdzie można to uczynić będzie dostępny u wolontariuszy przy wyjściu z kościoła. Młodzież zaprasza w niedzielę 14. października od godz. 11.00, do domu katechetycznego. Pokażmy, że pamiętamy.

Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń.

W dniach od 26 kwietnia do 5 maja 2019 r. planujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii do Włoch. W programie m.in. pobyt w nadmorskiej miejscowości oraz zwiedzanie Rzymu i Wenecji. Koszt ok. 1500 zł. Bliższe informacje i zapisy (by móc zarezerwować termin i hotel) do przyszłej niedzieli u Ks. Tomasza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Sobotę: bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: +Krzysztofa Drwala, +Grażynę Hajduk, +Irenę Starzyk. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i modlitewnej solidarności. Dobry Jezu…