28. NIEDZIELA ZWYKŁA (14.10.2018)

Wymagające jest słowo Boże, które za moment usłyszymy, ale też niezwykle żywe i skuteczne, co podkreśla autor Listu do Hebrajczyków. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, by ukochać je ponad wszystko i naprawdę żyć nim na co dzień. Pan Jezus kieruje dziś do nas zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać i pójść za Nim.

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W dniu dzisiejszym, 10. Marsz dla Życia i Rodziny ulicami Tarnowa rozpoczęcie w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Następnie marsz ulicami Tarnowa w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

Zapraszamy na codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Trwa Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Suma Odpustowa o godz. 11.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy członków Grupy Synodalnej, na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej do domu katechetycznego.

W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

Za tydzień Światowy Dzień Misyjny, składka będzie przeznaczona na misje, i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W niedzielę o godz.14.00 Misyjny Marsz w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój a o godz. 15.00, Msza Św. w Katedrze w int. misji i misjonarzy.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30.

Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie organizuje w dniach od 14 do 21 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zostały przycięte drzewa przy kościele aby umożliwić podjęcie prac związanych z wymianą rur i częściowe przerobienie kanalizacji, aby uporać się z wilgocią i zalewaniem piwnicy kościoła wodą. Miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach prace te będą kontynuowane. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w te prace, a także za wsparcie finansowe. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

Parafia ma także nowy numer konta bankowego, jest on umieszczony na stronie internetowej, w biuletynie i w gablocie przy głównym wejściu do kościoła.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych i biuletynu parafialnego. „Gość Niedzielny” zawiera dodatek dotyczący 40. Rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek: św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

Wtorek: św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

Środę: św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

Czwartek: św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Sobotę: św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: +Janinę Giża, lat 75. + Augustynę Krzemińską, lat 90, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.30. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i naszej modlitewnej solidarności. Dobry Jezu…