29. NIEDZIELA ZWYKŁA (21.10.2018)

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, umierając za nas na krzyżu. Pan Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami obrońcą.

Weźmy dzisiejsze pouczenia Jezusa głęboko do serca, „abyśmy doznali miłosierdzia i znaleźli łaskę pomocy w stosownej chwili”.

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. O godz.14.00 przy kościele Księży Misjonarzy rozpocznie się Misyjny Marsz w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie a o godz. 15.00, będzie Msza Św. w Katedrze w int. misji i misjonarzy.

W najbliższą sobotę na zakończenie Tygodnia Misyjnego, XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne w Bobowej, serdecznie zapraszamy członkinie i członków żywego różańca, będzie wspólny wyjazd z naszego dekanatu. Zgłoszenia w zakrystii.

W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce tradycyjnie liczenie wiernych przychodzących na msze święte i przystępujących do Komunii Świętej.

Zapraszamy na codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

W najbliższy czwartek, 25 października, po Mszy św. wieczornej spotkanie informacyjne dla rodziców młodzieży, która wyraziła chęć wyjazdu do Włoch w przyszłym roku. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.

W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna Uroczystość Poświęcenia Kościoła miejscowego. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że pośród nas wybrał sobie miejsce swojego zamieszkania i udzielania swoich łask.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30.

Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej zostało ustalone, że Msze św. we wszystkie niedziele w ciągu całego roku będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, sakrament chrztu św. będzie udzielany w I i III niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie w I niedzielę miesiąca wspólnie dla niewiast i mężczyzn.

Ustalono także że w każdą Pierwszą Niedzielę miesiąca będziemy mieć specjalną składkę przeznaczoną na cele inwestycyjne - na potrzeby parafii tj. prace związane z kościołem i parafią. Będzie to składka na tacę, będzie liczona przez członków rady parafialnej. Na początek ofiary te będą przeznaczone min. na: przeróbkę kanalizacji deszczowej, wycinkę i przycinkę drzew. Wyzwaniem będzie remont dachu na kościele – poprawienie więźby dachowej, poszycia dachowego, okuć i rynien. W najbliższych tygodniach będzie przygotowany projekt remontu dachu z różnymi wariantami i następnie wybierzemy najlepszą opcję.

Do tej pory zostało wykonane min. sprzątanie wieży, również częściowo wyczyszczono dzwony, może w przyszłości uda się je przywrócić do użytku. Dokonano instalacji i wymiany siatek zabezpieczających przed gołębiami, poprawiono i uzupełniono dachówki na dachu kościoła. Prace te służyły aby tymczasowo zabezpieczyć kościół przed wodą. Przerobiono studzienki kanalizacyjne i częściowo udrożniono kanalizację, przycięto drzewa przy kościele, a także przywrócono do użytku furtkę przed głównym wejściem do plebanii.

Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie prace będą kontynuowane. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w te prace, a także za wsparcie finansowe.

Do tej pory zostało wydane na te różne prace 9.500zł. Dziękujemy za ofiary składane na tacę przez ten czas. Dziękuję osobom, które dokonały wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i na fundusz nowego tysiąclecia a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na misje. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych i biuletynu parafialnego.

Dzisiejszy dzień to także dzień wyborów, weźmy udział w głosowaniu, wybierając właściwych przedstawicieli Samorządu, dla dobra naszego miasta i naszej dzielnicy. Pamiętajmy, że to nasz patriotyczny obowiązek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: W czwartek: św. Jan Paweł II, (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.