INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 2. NIEDZIELA ADWENTU (09.12.2018)

Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie sprawowane w naszym kościele o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki.

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej, które będzie w środę po Mszy Św. wieczornej.

W czwartek przypada dzień modlitw w intencji ofiar stanu wojennego a także naszej Ojczyzny.

W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6.30. a zakończenie o godz. 17.30 podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza Św., Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Rodzina Bł. Edmunda. Na zakończenie ucałowanie relikwii Krzyża Św. Zachęcamy aby w tym dniu nawiedzić nasz kościół i chociaż przez chwilę wziąć udział w Adoracji, pamiętajmy że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym.

W sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

Rodzina Bł. Edmunda składa podziękowania za włączenie się w akcję „Świąteczna Edmundowa Paczka”, zakupione towary postarajmy się dostarczyć do 20. grudnia.

Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 5zł. (małe świece) lub 15zł (duże świece).

Dziękujemy za hojne ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii - w kwocie 8.624zł. dziękujemy za przelewy na konto oraz ofiary w kopertach. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia a także za dary na święta dla polskich kombatantów mieszkających na Kresach. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, chcemy uporządkować teren Kalwarii Krzyskiej, (m.in. wywózkę liści i gałęzi), dlatego bardzo prosimy o pomoc wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem i pragną pomóc - zapraszamy od godz. 9.00. (zabierzmy ze sobą narzędzia).

W czwartek spotkanie formacyjne Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Mszą Św. Roratnią, następnie spotkanie formacyjne w domu Katechetycznym i spotkanie Rady Zakony z Ojcem Asystentem. W sobotę o godz. 16.30 spotkanie nowicjuszy i kandydatów w Domu Katechetycznym.

W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na Pierwsze Osiedlowe Spotkanie Senioralne w Domu Katechetycznym. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Będzie to okazja aby wzajemnie się spotkać, odświeżyć znajomości i ciekawie spędzić czas, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

W tym tygodniu patronują nam:

Czwartek: św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,

Piątek: św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.