I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY 31 GRUDNIA 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu. To w niej Jezus, otoczony miłością, „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”. Podczas tej Eucharystii pragniemy modlić się za nasze rodziny w ostatnim dniu kalendarzowego roku. Prośmy, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze ich życia, pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy dziś także rodziny przeżywające trudności, niech łaska Boża pozwoli pokonać w nich wszelkie przeszkody. Oby wszystkie rodziny stawały się miejscem ofiarowania i przyjmowania miłości, która jest darem samego Boga. Za wszystkie słabości i grzechy, zwłaszcza te raniące nasze rodziny, przepraszajmy teraz, byśmy mogli godnie sprawować tę Najświętszą Ofiarę.

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy i Mszą św. o godz. 16.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Do południa Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00.

2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Mieczysław. Ofiarujemy Mu dar modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej prosząc o błogosławieństwo Boże w życiu kapłańskim i duszpasterskim. Dziękujemy Mu za piękną pracę w parafii i życzymy wytrwałości na co dzień w służbie Bogu i ludziom życząc dobrego zdrowia, siły do pracy i ludzkiej życzliwości. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

3. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W szczególny sposób zapraszamy Młodzież klas VII i II Klas gimnazjalnych na comiesięczne spotkanie przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy także Rodziców.

4. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie modlitewne przed Bierzmowaniem dla Młodzieży z klas III Gimnazjum. Prosimy o sumienna obecność.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania.

Wszystkich Kolędników zapraszamy w strojach.

Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Składka na tacę przeznaczona jest na Misje.

7. Błogosławieństwo kompletów na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło będzie na wszystkich Mszach. Rozprowadza

je będzie nasza Caritas przed Mszą świętą. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16.00.

9. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jest to I Niedziela miesiąca. Chrzest dzieci będzie na Mszy św. o godz. 15.00.

10. Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych będzie w tym roku będzie 13 stycznia 2018 r. w parafii p. w. św. Mikołaja w Tylmanowej. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie do 6 stycznia w zakrystii lub u s. Barbary.

11. Rodzinę bł. Edmunda zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie w Domu Sióstr.

12. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. W Biuletynie Niedzielnym jest podany porządek kolędy i intencje Mszy św. na ten tydzień..

13. Porządek kolędy w osobnej wiadomości.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Kazimiera Ptak l. 91. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

15. Rodzina ma stawać się głęboką wspólnotą życia i miłości. Na odkrywanie i przeżywanie tej prawdy w naszych rodzinach, na to, by stawały się one miejscem wzrostu w mądrości i w łasce u Boga oraz u ludzi, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień i Nowy Rok życzymy Szczęść Boże.