I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2017 r.

 

Na początku czterdziestodniowego okresu postu przypatrujemy się Jezusowi, który własnym przykładem uświęca czas pokuty i umartwienia, podejmując walkę z szatanem. Przystępując do sprawowania Eucharystii, powinniśmy uznać przed Panem, że niejeden raz ulegamy słabościom ludzkiego życia i podszeptom złego ducha. Pragniemy dzisiaj pogłębić swoją wiarę, że „nie samym chlebem żyje człowiek". Świętowanie niedzieli jest jednym z tych momentów w naszym życiu, w którym tę prawdę sobie uświadamiamy. Zatem uznajmy przed Panem nasze grzechy, prosząc Go pokornie o miłosierdzie nad nami. Dziś I Niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. wspólna Adoracja.

1.Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem sakramentu Chrztu. O godz. 17.00 Gorzkie Żale. Po nich o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzać będziemy Drogę Krzyżową dwa razy o godz. 16.30 i 19.00. W niedziele będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali, które będą o godz. 17.00. Podczas nich będzie zbierana składka na dekorację i kwiaty do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza na Wielkanoc, podobnie jak to było w ubiegłych latach. Będzie ona zbierana podczas wszystkich Gorzkich Żali. Bóg zapłać za troskę o wystrój kościoła. Kazania pasyjne będzie głosił Ks. Mieczysław.

3. We wtorek Siostry Służebniczki zapraszają całą Wspólnotę Rodziny Błog. Edmunda Bojanowskiego na comiesięczne spotkanie. Rozpoczęcie Mszą św. O godz. 17.00 w kościele. Dalszy ciąg domu Sióstr. Prosimy o obecność wszystkich członkiń i członków Wspólnoty.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość,

pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i na Nowennę do Matki Bożej

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Godzinki o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.15. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego . O godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy tych, którzy nie mogli być na wcześniejszej. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

6. W sobotę 11 marca rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa gdyż w tym roku uroczystość jest obchodzona 20 marca. Nowenna będzie po wieczornej Mszy świętej z wyjątkiem niedziel, kiedy będzie po Gorzkich Żalach. W sobotę po Mszy św. Wieczornej rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa gdyż w tym roku liturgiczna uroczystość obchodzone jest 20 marca.

7. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Dzień ten będzie przeżywany jako szczególna okazja do solidarności z polskimi misjonarzami. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przeprowadzi zbiórkę ofiar pieniężnych do puszki – tzw. jałmużna wielkopostna na misje. Zbiórka na ten cel przed kościołem.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

9. Od dzisiejszej niedzieli są w naszej Caritas do nabycia  BARANKI wielkanocne i  PASCHALIKI. Ofiara najniższa 5 zł z czego 3,5 idzie do centrali, a reszta pozostaje w budżecie Caritas parafialnej na dzieła charytatywne. Baranek i Paschalik jest tylko symbolem – pamiątką złożonej ofiary W TYM ROKU.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych w tym Gościa Niedzielnego oraz zabieranie Biuletynu Niedzielnego w którym są podane m. i. intencje Mszy świętych.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Jadwiga Kuhl. l. 91. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim na cały tydzień i Wielki Post życzymy Szczęść Boże.