II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017 r.

Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu, trwając w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, chcemy słuchać głosu Świętego Jana Chrzciciela o konieczności nawrócenia i przygotowania Panu drogi do naszych serc i wspólnot. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę 13 XII po wieczornym Nabożeństwie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do Rady. Bedzie to ostatnie spotkanie w tym roku.

3. Również we środę 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

4. Od soboty, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej Nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

5. Przyszła niedziela będzie przygotowaniem do Spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia, która będzie w naszej parafii 21 grudnia.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Zmiana związana jest ze świętem Bożego Narodzenia.

7. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary na pokrycie odnowienia kaplicy Ogrojca i Figury p. Jezusa Zmartwychwstałego. W ostatnią zbiórkę zebrano 2 343 złote

8. Nasze Siostry Służebniczki składają serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim parafianom za modlitwę i ofiary złożone na tacę w dniu 8 grudnia. Wdzięczność Siostry spłacają pracą i modlitwą.

9. Rodzina bł. Edmunda liczy także na pomoc świątecznej paczki Edmundowej zabierając bombkę z choinek znajdujących się przy drzwiach.

10. W najbliższą niedzielę 17 grudnia Dziewczęca Służba Maryjna i chórek zapraszają po Mszach św. na „mały kiermasz świąteczny”. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na tegoroczne zimowisko.

11. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie w sobotę 16 grudnia 2017 r., początek o godz. 13.30. W programie konferencja, adoracja Najświętszego sakramentu, Msza św. i agapa.

12. W najbliższy wtorek będzie comiesięczne spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z Rodzicami. Rozpoczęcie Roratami. Obecność obowiązkowa.

13. Przypominamy, że Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Najniższa ofiara wynosi 5 zł. a za duże świece 12 zł. Wystawiony jest kosz przed figurą św. Antoniego, w którym będzie można składać dary w produktach spożywczych dla biednych z naszej parafii. Postarajmy się pomóc w miarę możliwości potrzebującym do 16 XII. Bądźmy życzliwi tej pomocy. Można też złożyć ofiarę do skarbony na ten cel.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Korzystamy także z naszego Biuletynu Niedzielnego.

15. Duszpasterstwo Policji Diecezji Tarnowskiej oraz Kierownictwo Komendy Miej­skiej w Tarnowie uprzejmie zaprasza Policjantów, Rencistów i Emerytów Policji, oraz ich Rodziny, na Mszę Świętą i Spotkanie Opłatkowe, pod przewodnictwem Księdza Biskupa, w dniu 17 grudnia br. (niedziela), o godz. 10.30, w kościele Księży Filipinów w Tarnowie. Parking dostępny koło Urzędu Wojewódzkiego obok Seminarium Duchownego.

16. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Barbara Kiełbasa l. 86. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……….

Wszystkim na cały tydzień, życzymy Szczęść Boże.

DODATEK

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie jest szczególnym dniem i wydarzeniem dla wielu Polaków. Jedni są rodzinnie czy historycznie związani z tamtymi terenami, inni solidaryzują się z tymi, którym przyszło żyć i tworzyć wspólnotę Kościoła katolickiego na Wschodzie. Aktualnie, Kościołowi za wschodnią granicą, służy 250 kapłanów diecezjalnych, 320 kapłanów zakonnych, 360 sióstr zakonnych, 23 braci zakonnych z Polski oraz osoby świeckie. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, na miarę swoich możliwości, w oparciu o złożone ofiary, służy pomocą duszpasterzom i wiernym tam posługującym i mieszkającym.