II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 IV 2018 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę Wielkanocną i początek 74. Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Sami doświadczając zmiłowania Bożego, możemy jeszcze bardziej żyć miłosierdziem i wysławiać Miłosiernego Ojca oraz wykonać konkretny czyn miłości – wsparcie dla potrzebującego człowieka. Chrystus nas zachęca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” . Z tym wezwaniem gromadzimy się na łamaniu chleba, czyli na uczcie miłości. Tę miłość pragnie rozlać w nasze serca Duch Święty i napełnić rozumieniem Słowa oraz przyjęciem wynikającego z Eucharystii posłania ku braciom i siostrom. Składka na tacę jest przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii a przed kościołem do puszek na Caritas. Bóg zapłać za życzliwe ofiary.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego z fragmentami Dzienniczka Św. Faustyny. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z tradycją członkinie i członkowie Caritasu obchodzą dzisiaj swoje święto. Polecamy Bogu ich przykładną i bezinteresowną posługę na rzecz ubogich. Ta bogata działalność jest godna podziwu. Wiemy, że jest ona niewystarczająca w morzu potrzeb. Organizowanie środków przez różnego rodzaju akcje rozprowadzania: świec, baranków wielkanocnych, palm, kadzidła, czy prowadzenie kiosku Caritas – to wszystko nie wystarcza na pokrycie najpilniejszych potrzeb biednych. Za całkowicie bezinteresowny, pełen poświęcenia trud owocnej pracy naszego parafialnego Caritasu składamy naszym wolontariuszom serdeczne Bóg zapłać. Prosimy też o wzmocnienie naszej grupy charytatywnej przez nowych członków.

Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro 9 KWIETNIA przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz. 18.00. Jest to też święto patronalne Rodziny Błog. Edmunda Bojanowskiego, którą zapraszamy na wieczorną Mszę św. Dziękujemy za tworzenie Wspólnoty i pomoc bezinteresowną w parafii.

4. We wtorek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii z Rodzicami na comiesięczne spotkanie modlitewne, które rozpocznie się Msza świętą o godz. 18.00.

5. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

6. W piątek II miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30 o 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.30 i zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. O godz. 17.00 będzie specjalna Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Po niej Ks. Biskup dokona poświęcenia odnowionych stacji Drogi Krzyżowej, Kaplicy Ogrojca i Figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na to specjalne wydarzenie w naszej parafii Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej.

8. Z dniem 21 kwietnia 2018 r. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego sakramentu. Tą pokorna formą modlitwy chcemy towarzyszyć pracom V Synodu Diecezji Tarnowskiej, który właśnie w tym dniu rozpocznie się uroczysta Msza Św. z udziałem biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arb Marka Jędraszewskiego oraz biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Przy drzwiach szklanych wystawione są specjalne kartki z zaproszeniem na Adorację Całodobową do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – od 21 kwietnia 2018 r. Kartki trzeba wypełnić i dostarczyć do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Roman Kmieć l. 80. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu….

10. Pozostańmy teraz na chwile wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.