II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 MARCA 2017 ROK

W tym szczególnym czasie naszego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego chcemy poprzez pokutę i umartwienie przybliżyć się do Boga. Liczymy na Boże miłosierdzie i działanie Jego przemieniającej łaski. Patrząc dzisiaj na Chrystusa Przemienionego, uznajemy naszą grzeszność oraz prawdę, że to w sakramencie pokuty i pojednania Pan odpuszcza nam grzechy, obdarza łaską uświęcającą i przywraca godność dzieci Bożych. Uczestnicząc w Eucharystii, przybliżmy się do samego źródła – męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Składka na tacę jest na potrzeby bieżące parafii. Przed kościołem ofiary AD GENTES.

1. Po południu zapraszamy o godz. 17.00 na Gorzkie Żale z Nowenną do Św. Józefa, po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.

Po Mszy św. O godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. W tygodniu Nowenna do Św. Józefa po wieczornej Mszy świętej a w środę połączona z Nowenną do Matki Bożej.

3. Jutro 13 marca przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W środę 15 marca zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami na Mszę św. i Nowennę o godz. 17.00. Po Mszy św. będą omawiane informacje związane z Rocznicą I Komunii. Prosimy o sumienną obecność.

5. W piątek uczestniczymy w Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 lub o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na inwestycje w naszej parafii.

7. Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto dzieci szkolne otrzymały skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

8. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań. Odważnie podejdźmy do sprawy.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. Zachęcamy do robienia pięknych palm na Niedziele Palmową. Będzie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą Palmę.

11. Planowane są „Wakacje z Bogiem” dla dzieci i młodzieży w Karpaczu w terminie od 26 czerwca do 7 lipca. Bliższe informacje u s. Barbary.

12. W czwartek 16 marca spotkanie formacyjne Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę 19 marca nabożeństwo ku czci Błog. Anieli Salawy. Rozpoczęcie o godz. 11.30.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

Nasza dusza potrzebuje góry Tabor. Nasza wiara domaga się wzmocnienia. Nasze życie duchowe upomina się o odnowę. Ży­cie bowiem nas nie rozpieszcza. Kto z nas umawiał się z Panem Bogiem, że będzie mu lekko? Kto z nas umawiał się z Bogiem, że przejdzie przez życie bez trosk, kłopotów, pokus i krzywdy? Kto z nas otrzymał gwarancję, że na tej ziemi otrzyma nagrodę za wierność Bożym przykazaniom? Nikomu Bóg tego nie obiecywał. Apostołom też Chrystus nie gwarantował łatwego życia. Dlatego zabiera ich na górę Tabor, aby podładowali swe ducho­we akumulatory.