II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 STYCZNIA 2018 r.

Choć rozpoczął się już okres zwykły w roku liturgicznym, upamiętniający różne wydarzenia i tajemnice z życia Chrystusa, dzisiaj wracamy znów nad Jordan, gdzie spotykamy Jana Chrzciciela, który w Jezusie rozpoznaje Mesjasza i wskazuje na Niego, jako na Baranka Bożego. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. Składka na tacę przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

1. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 10.30. Przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów odnowienia Figury Chrystusa i kaplicy Ogrojca.

5. Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. W tym roku przypada w przyszły poniedziałek.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7 . Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii.

Rodziny, które nie były obecne w domu podczas kolędy a chciałyby przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym mogą zgłosić się w zakrystii podając swoje dane i adres, nr telefonu. Kolęda dla nich będzie po uzgodnieniu

Porządek kolędy w osobnej wiadomości.

8. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo