III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 KWIETNIA 2018

Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa, zbawcze wydarzenia, które wspominamy i uobecniamy podczas każdej Mszy Świętej, były zapowiadane przez proroków, co przypomina w swojej katechezie Apostoł Piotr. Pan Jezus również mówi o tym, gdy po swoim zmartwychwstaniu pokazuje się swoim uczniom, dając im się poznać. Dzięki Niemu zostaliśmy odkupieni. Jaka jest na to nasza odpowiedź? Czy podejmiemy wezwanie, zaproszenie do nawrócenia, do życia zgodnego z Bożymi przykazaniami? Czy staniemy się świadkami Zmartwychwstałego? Chciejmy w tę szczególną niedzielę, w Niedzielę Biblijną, jeszcze gorliwiej słuchać słowa Bożego, by rzeczywiście podjąć trud przemiany życia i by świadczyć o Jezusie żyjącym i działającym pośród nas.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 będzie

Msza św. wieczorna. Przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów renowacji kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy świętej

4. W czwartek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Mszą świętą o 18.00 a w sobotę o godz. 16.45 dla Nowicjuszy

5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza.

będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W tym dniu odpust w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. „Chodźcie, posilcie się!” – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki. A na cały tydzień wszystkim życzymy. Szczęść Boże.