III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 STYCZNIA 2018 r.

Bardzo charakterystyczne jest to, że pierwsze słowa Jezusa Chrystusa, które św. Marek zamiesza w swojej Ewangelii, to: „Czas się wypełnił". Również czas naszego życia Bóg pragnie wypełnić swoją obecnością. Dzisiaj zaś szczególnie pobudza nasze serca do nawrócenia i dążenia do jedności. Tej jedności potrzebujemy w naszym wnętrzu, w naszej rodzinie, pośród ludzi, obok których żyjemy. Tej jedności pragniemy także dla Kościoła, przeżywając Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy również o naszych babciach i dziadkach, którzy mają dziś i jutro swoje święto. 1. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. o godz. 10.30 i po 12.00 będą Jasełka. Dzisiejsze ofiary złożone przed kościołem przeznaczone są na odnowienie Figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego i Kapliczki Ogrojca. Bóg zapłać.

2. Jutro w naszej parafii przypada Adoracja Najświętszego Sakramentu związana z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i potrwa do godz. 16.45. Adorację zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej wieczorna Msza święta. Adoracja będzie w ciszy. Przyjdźmy po południu na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

3. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej

5. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie. Bóg zapłać.

7. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się 40 Godzinne Nabożeństwa, które trwać będą przez kolejne trzy niedziele. Porządek w przyszłą niedzielę będzie następujący: Po Mszy świętej o godz. 10.30 będą adorować dzieci. Od godz. 15.00 będą adorować Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie, Mężczyźni. Od godz. 17.00 Młodzież szczególnie klasy III.

8. . Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Rodziny, które nie były obecne w domu podczas kolędy a chciałyby przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym mogą zgłosić się w zakrystii podając swoje dane i adres, nr telefonu. Kolęda dla nich będzie po uzgodnieniu.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Tadeusz Budzik l. 79. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie. …….. 10. Na czas codziennych zajęć, w którym Duch Święty pragnie nawracać nasze serca i czynić nas narzędziem jedności – przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Szczęść Boże