III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 STYCZEŃ 2017 r.

Przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jezus bardzo pragnie, abyśmy byli jedno z Nim i między sobą. Uświadamiamy to sobie zwłaszcza w tych dniach, gdy przeżywamy te dni. Nie ustawajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach. Pamiętamy również o naszych dziadkach, którzy mają dziś swoje święto.

Za nasze grzechy, które są źródłem wszelkich podziałów, przeprośmy teraz Boga, byśmy mogli w jak najlepszym usposobieniu sprawować Najświętszą Ofiarę.

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone sa na ogrzewanie. Bóg zapłać.

 

1. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dzisiaj w naszej parafii przypada Adoracja Najświętszego Sakramentu związana z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Adoracja do południa będzie po Mszach świętych: 7.00, 9.00, 10.30 i przed Mszą świętą o godz. 12.00.

Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej Adoracja w ciszy do godz. 18.00. O godz. 18.00 zakończenie Adoracji i wieczorna Msza święta. Przyjdźmy po południu na Adorację miedzy godz. 15.00 i 18.00 jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

4. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

5. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej

6. W tym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich w domu. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i szczerej rozmowy pomogą nam w jeszcze lepszej współpracy dla dobra parafii. Zapewniamy Was o naszej modlitwie

a Bogu Wszechmogącemu polecamy wszystkie wasze troski. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy na Boże błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczamy na Seminarium Duchowne, a także dla księży emerytów i chorych.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej

26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę

27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński

28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła

8. Przyjmując otwartym sercem dar Bożego błogosławieństwa, starajmy się być w życiu codziennym budowniczymi pokoju i jedności w domu, sąsiedztwie, bliższym i dalszym otoczeniu. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Szczęść Boże. Pozostańmy na Adoracje.