INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (21.02.2021).

• Serdecznie zapraszamy do udziału w trwających w naszej parafii rekolekcjach wielkopostnych. Postarajmy się tak zaplanować czas i ułożyć zajęcia aby jak najlepiej z nich skorzystać, pamiętajmy o spowiedzi, która odbędzie się we wtorek. Otoczmy modlitwą naszego rekolekcjonistę Ks. Jana Bartoszka. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych umieszczony jest w gablocie informacyjnej, przy wejściach do kościoła i stronie internetowej. Korzystajmy z transmisji internetowej, konferencje będą także dostępne na profilu Facebook-owym.

• W poniedziałek Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w piątki o godz. 17:30 i 20:00 oraz Gorzkich Żali, w niedziele o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

• Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe - grafik jest w zakrystii. Zapraszamy do udziału mieszkańców z poszczególnych rejonów naszej parafii, informacja z rozpiską jest na tablicy ogłoszeń.

• Najbliższa niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami a ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć fundusz misyjny - Ad Gentes. Na Mszę Św. o godz. 16:00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3a.

• Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego czytania i zamyślenia nad tekstem „O naśladowaniu Chrystusa”, Tomasza à Kempis. W każdym dniu Wielkiego Postu poprzez profil Facebook-owy udostępniamy fragment tekstu poszczególnych rozdziałów, natomiast po Mszy św. wieczornej, krótko odnosimy się do czytanego fragmentu. Zachęcamy do łączenia się poprzez transmisję internetową oraz do nabycia książki w zakrystii.

• Zdrapki wielkopostne są jeszcze do odebrania w zakrystii.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

• Członkowie Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki. Dochód będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 6zł.

• Zapraszamy do wypożyczania wartościowych filmów, tymczasową filmotekę uruchomiliśmy w zakrystii, wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na cele charytatywne w środę popielcową – po połowie będą one przekazane na Caritas diecezjalny i parafialny. Dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.

• Zapraszamy do degustacji świeżo palonej kawy, życzymy smacznego. Jest to „kawowa cegiełka” na remont dachu kościoła.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Ś.P. +Adam Jackowski, lat 70, +Zdzisław Bularz, lat 80, +Andrzej Kiełbasa, lat 66 i +Adam Liszka lat 68, a także +Ks. Jan Bereś, emerytowany proboszcz parafii Pawęzów, lat 91. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…