INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 13. NIEDZIELA ZWYKŁA (30.06.2019)

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, gościom i pielgrzymom za udział w Uroczystości Odpustowej oraz wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie: Ks. Tomaszowi i Ks. Mieczysławowi, Siostrom Służebniczkom, DSM, P. Organiście i Scholii, ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim i wszystkim grupom parafialnym. Bóg zapłać.

Dziękuję za przygotowanie obchodów 60-lecia Dzielnicy Krzyż i Pikniku Rodzinnego a także wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli w nim udział. Dziękujemy organizatorom za przekazanie 1.500 zł na działalność Krzyskiej Grupy Młodzieżowej.

Dziękujemy za wytrwały udział w procesjach w oktawie Bożego Ciała - dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy rodzicom, wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali słodycze na zakończenie oktawy. Bóg zapłać.

Jutro rozpoczyna się tygodniowy odpust w Tuchowie, szczegóły na afiszu w gablocie informacyjnej.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45.

W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej patronki misji diecezji tarnowskiej i patronalne święto Apostolstwa Chorych.

Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wczorajsze ofiary tzw. świętopietrze, dziękujemy za wpłaty na konto, za ofiarę od osób przygotowujących IV ołtarz i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

W czasie wakacji, kancelaria parafialna, czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. Marcina Sasaka, lat 63, i Martę Wijas, lat 58. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.