INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 19. NIEDZIELA ZWYKŁA, (09.08.2020).

• Przeżywamy miesiąc sierpień - miesiąc abstynencji. Serdecznie zapraszamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi, która znajduje się na ołtarzy NSPJ.

• W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe. W naszej Ojczyźnie uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Św. Przeżywana tego dnia rocznica Bitwy Warszawskiej - „Cudu nad Wisłą” z 1920r. niech będzie okazją do modlitwy za naszą ojczyznę.

• W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6:30 a zakończenie nabożeństwem Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Św. Serdecznie zapraszamy, pamiętajmy, że czas poświęcony Pani Bogu nigdy nie jest czasem straconym.

• Parafia katedralna zaprasza na weekendowe spotkanie dla kobiet – Kobieta królewski projekt, w dniach 28-39 sierpnia, szczegóły na afiszu w gablocie.

• Pragniemy podziękować Panu Tadeuszowi Ścióg, Pani Annie Krypel a także osobie, która pragnie pozostać anonimowa za przygotowanie projektu parkingu. Bóg zapłać. Dziękujemy seniorkom za pracę i troskę o róże na kalwarii. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, za ofiary na misyjne dzieło kościoła, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary Bóg zapłać.

• Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności i odległości w kościele.

• Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od poniedziałku do piątku, po Mszy Św. wieczornej.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii spokojnego urlopu.

• Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.

11 VIII – św. Klara (1194-1253), założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.