INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA ADWENTU, (08.12.2019).

• Przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii przeżywają swoje Patronalne Święto. Wyrażamy im wdzięczność za posługę w naszej parafii. Również składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej pamięci wyrażonej w modlitwie. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone dla Sióstr na potrzeby utrzymania domu zakonnego.

• Dzisiejsza uroczystość jest Świętem Patronalnym DSM-u w czasie Mszy Św. o godz. 10:30, osiem dziewcząt zostanie przyjętych do Diecezjalnej Wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej i otrzyma stopień Dziecka Maryi. Otoczmy je modlitwą.

• Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie - gościmy O. Roberta Witalija Pyłypczuk, z Żytomierza na Ukrainie. Zechciejmy wesprzeć jego pracę składając ofiarę do puszek przy wejściu do Kościoła.

• Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Koncert Maryjny o godz. 17:00. W programie muzyka organowa, wokalno-instrumentalna i chóralna. Wystąpią studenci uczelni muzycznych Krakowa, Wrocławia i Katowic oraz chór z parafii Św. Małgorzaty w Dębnie.

• Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach Św. Roratnich, o godz. 18:00, które są poprzedzone Godzinkami.

• Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece na Boże Narodzenie. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

• Zapraszamy Seniorów na spotkanie w środę o godz. 10:00.

• Zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej w środę po Mszy Św. wieczornej.

• Wyjazd pielgrzymów do Sanktuarium Św. Rity w najbliższy czwartek o godz. 15.45.

• W czwartek spotkanie formacyjne FZŚ, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18:00.

• W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym, wszystkich rodziców. Jest to kolejne spotkanie ze specjalistą z Centrum ARKA w Tarnowie. Tematem będzie: „Przebaczenie”, spotkanie poprowadzi psycholog - Marzena Bajorek, która pracuje w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym należącym do Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie oraz w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie.

• W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Serdecznie zapraszamy. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

• W przyszłą niedzielę dzieci z DSM-u i Scholi będą prowadziły sprzedaż własnoręcznych ozdób świątecznych. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby grup.

• Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu członków Rady Parafialnej. Bóg zapłać.

• Rodzina Edmundowa składa podziękowanie za włączenie się w akcję „Świąteczna Edmundowa Paczka”, zakupione towary postarajmy się dostarczyć do 20. grudnia. Są także torby charytatywne, możemy je wykorzystać na towary.

• Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, za przelewy na konto oraz ofiary w kopertach - tych pojawiło się kilka jeśli ktoś ma takie życzenie, to oczywiście i w ten sposób można wspierać parafię, prośmy tylko aby napisać ofiarodawcę, byśmy mogli to zanotować w księdze ofiarodawców. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim osobom pracującym, nawet nocami przy kalwarii, dziękujemy za prace w wieży kościoła, piwnicy domu katechetycznego a także pracach porządkowych. Zostały rozpoczęte prace związane z naprawą mozajek, które odpadły w wyniku wilgoci. Podłoże zostało zabezpieczone specjalnymi środkami, po przygotowaniu podłoża i wyschnięciu będą na nowo sukcesywnie układane mozaiki. Dziękujemy Panu Kazimierzowi Klimkiewiczowi za podjęcie się tych prac konserwatorskich.

• Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

• 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.