INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, (11.04.2021).

• Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał to Święto jako ratunek, gdyż z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Zachęcamy aby w rodzinie wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

• Święto Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas a także Rodzinie Edmundowej za pracę charytatywną na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

• Dzisiaj na spotkanie o godz. 15:30 oraz Mszę Św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3b, a za tydzień z klasy 3c.

• W najbliższy piątek Ks. Bp Artur Ważny, udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość będzie o godz. 16:00, w kościele Dobrego Pasterza prosimy młodzież i świadków o przybycie na godz. 15:15. Bezpośrednim przygotowaniem do tego sakramentu będzie Triduum, które rozpocznie się we wtorek Mszą Św. o godz. 18:00. W środę o godz. 19:00 będzie nabożeństwo przyjęcia Krzyża a czwartek od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców.

• Za tydzień Niedziela Biblijna. V Narodowe Czytanie Pisma Św. Między Mszami Św. będziemy czytać Ewangelię według Św. Marka. Osoby chętne do czytania prosimy o zgłoszenie się do zakrystii - Zapraszamy. Zachęcamy także do indywidualnej i rodzinnej lektury.

• Mając na względzie sytuację pandemiczną, w nawiązaniu do zaleceń służb, nałożonych limitów i ograniczeń, zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 27 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Na kalwarii i przy kościele są przygotowane ławeczki.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach, dziękujemy za ofiary na KUL i UPJPII i za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Caritas. Bóg zapłać.

Dziękujemy także za:

ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego

ofiary za baranki i paschaliki Caritas

ofiary do skarbonki św. Antoniego

ofiary do skarbonki - „ofiara na kościół”

• Zakończyły się prace zabezpieczające przy głównej części dachu kościoła, są kontynuowane nad nawami bocznymi. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień. Członkom Stowarzyszenia „Przystań Jana Pawła II” dziękujemy za założenie monitoringu przy kościele. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Stefanię OLCZAK, lat 92. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…