INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.2019)

Przypominamy, że czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

Dzisiejsza niedziela, to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Ad Gentes.

Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:15 i 19:30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Uroczystość odpustowa w Luszowicach o godz. 18:00.

Dziękujemy dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. i Ks. Mieczysławowi za poprowadzenie drogi krzyżowej w miniony piątek a także młodzieży z Ks. Tomaszem za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w której wzięła udział młodzież z Tarnowa i parafii naszego dekanatu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i wzięli w niej udział. Dziękujemy także za przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji dla dzieci i młodzieży szkolnej. Bóg zapłać.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu osobom należącym do Grupy Synodalnej. Bóg zapłać.

W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na spotkanie Seniorów naszej Parafii i Osiedla w Domu Katechetycznym, rozpoczęcie o godz. 10.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

Członkowie Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i  paschaliki. Dochód będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 5zł.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i wpłaty na konto, a także za ofiary na misje. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły finansowo wyjazd młodzieży do Włoch. Bóg zapłać.

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. Salomeę Drzymała – Mamę S.Groriozy, Siostrze i całej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…