INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (28.02.2021).

• Przeżywana w naszej diecezji Niedziela Synodalna jest także dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć fundusz misyjny – Ad Gentes. Polecamy artykuł z „Gościa Niedzielnego”, o pracy misyjnej w Boliwii naszego parafianina Konrada Bochenka.

• Dzisiaj na spotkanie o godz. 15:30 oraz Mszę Św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3a, a za tydzień z klasy 3b.

• Jutro Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ich niezłomna postawa w walce o niepodległość i suwerenność Polski zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na modlitwę.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

• Msza Św. młodzieżowa o godz. 19:30. Zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania z klas 7 i 8, prosimy ich na godz. 19:20. Zapraszamy także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie również możliwość spowiedzi św.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w piątki o godz. 17:30 i 20:00 oraz Gorzkich Żali, w niedziele o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

• Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe - grafik jest w zakrystii. Zapraszamy do udziału mieszkańców z poszczególnych rejonów naszej parafii, informacja z rozpiską jest na tablicy ogłoszeń.

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział rekolekcjach wielkopostnych, którzy się włączyli w ich przygotowanie i realizację. Bóg zapłać.

• Pragniemy bardzo serdecznie podziękować fundatorce figury św. Józefa, która znajduje się od kilku dni przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać. Poświęcenie figury będzie 19 marca.

• Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Dochód będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

• Zapraszamy do wypożyczania wartościowych filmów, a także od dziś wartościowych książek, (jeśli będą zainteresowani także w języku angielskim i hiszpańskim) tymczasową filmotekę i biblioteczkę uruchomiliśmy w zakrystii. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, na Seminarium Duchowne, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• Zostały ustawione rusztowania i rozpoczęły się prace przy dachu kościoła, bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień. Msza św. w intencji błogosławieństwa przy tych pracach w najbliższą niedzielę o godz. 12:00.

• Dziękujemy wszystkim, którzy nabywają naszą „Kawę krzyską” czyli „kawową cegiełkę” na remont dachu. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Krystynę PIASKOWY, lat 71. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

• W czwartek, 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.