INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 20. NIEDZIELA ZWYKŁA, (16.08.2020).

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako dzień solidarności, modlitwy i pomocy materialnej z narodem libańskim. Nasze ofiary możemy złożyć w puszkach Caritas.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także w Drodze Krzyżowej w miniony piątek. Bóg zapłać.

• Z naszą wspólnotą parafialną żegna się Siostra Paulina, dziękujemy jej za posługę w naszej parafii i pracę w szkole, obiecujemy wyrażać naszą pamięć w modlitwie prosząc o potrzebne łaski, Dary Ducha Św. i błogosławieństwo Boże na nowej placówce.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary Bóg zapłać.

• Na cmentarzu zostało wykonane drugie wejście do kaplicy, dokonano adaptacji jednego z pomieszczeń na biuro, wykonano podest z palisady i kostki brukowej, założono barierkę a także pomalowano pomieszczenie. Dziękujemy Panu Ryszardowi za koordynację tych prac. Dziękujemy także za pracę na kalwarii. Bóg zapłać.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności w kościele.

• Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od poniedziałku do piątku, po Mszy Św. wieczornej.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii spokojnego urlopu.

• Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. +Michał Jarek, lat 90, i +Kazimierz Marszałek. Pogrzeby odbędą się w dniu jutrzejszym. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.