INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 22. NIEDZIELA ZWYKŁA (30.08.2020).

• Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej rodzinie parafialnej Ks. Krzysztofa Iwanickiego i Siostrę Gregorię Ewę Miśtak, życzymy łask Bożych, darów Ducha Św. i opieki Matki Bożej.

• Wakacje, urlopy dobiegają końca, dlatego na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

• Zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego w poniedziałek, od godz. 17.00. Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego i szkolnego we wtorek o godz. 9:00, bardzo serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami a także nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.

• We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny, oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

• W miniony czwartek przedstawiciele naszej parafii z rąk Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymali dla naszej parafii relikwie Św. Jana Pawła II, będą one oficjalnie wprowadzone do naszej parafii w Dniu Papieskim 11 października.

• W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie członków Rady Parafialnej, ze względów bezpieczeństwa odbędzie się ono w kościele.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• W poniedziałek, 7 września rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, który będzie w niedzielę, 13. Września, szczegóły będą podane w najbliższą niedzielę.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią.

• W zakrystii są do nabycia „Kalendarze dla Miasta i Wsi”.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• Dziękujemy Panu Ryszardowi Czubowi za czyszczenie ogrodzenia i chodników. Bóg zapłać.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności w kościele.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.