INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 23. NIEDZIELA ZWYKŁA, (06.09.2020).

• W poniedziałek, rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, który będzie w niedzielę 13 września. Dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Św. o godz. 18:00, i Drogach Krzyżowych o godz. 18:30. Zapraszamy także do indywidualnego i rodzinnego odprawiania Drogi Krzyżowej na naszej Kalwarii Krzyskiej.

• Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu Dróg Krzyżowych:

Poniedziałek: Siostry Służebniczki, Rodzinę Bł. Edmunda Bojanowskiego i Caritas,

Wtorek: Franciszkański Zakon Świeckich, Krąg Rodzin i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.,

Środę: Młodzież studencką i pracującą, Lektorów i Grupę Młodzieżową,

Czwartek: Dzieci, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę i Ministrantów.

• Od poniedziałku do czwartku nocna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 20:00, prosimy o zabranie ze sobą świec.

• W piątek całodzienna Adoracja, dzień skupienia i modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Spowiedź Św. od godz. 16:30. O godz. 18:00 Msza Św. na placu pod Krzyżem, będzie jej przewodniczył Ks. Jan Nalepa, następnie będzie poświęcenie odnowionej Kalwarii Krzyskiej i Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Ks. Bogdan Kuta.

• W sobotę zapraszamy na Drogę Krzyżową, ulicami naszej parafii, przejdziemy ul. Krzyską do Krzyża przy naszym Cmentarzu Parafialnym. Bardzo prosimy, aby każdy zabrał ze sobą krzyż i świecę lub znicz. Na zakończenie poświęcimy przyniesione krzyże i otrzymamy błogosławieństwo końcowe Relikwiami Krzyża Świętego. Nie będzie Mszy Św. na Cmentarzu.

• W niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Msze Św. będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. W tym szczególnym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ks. Prałat dra Krzysztofa Bułata, wikariusza biskupiego do stałej formacji duchowieństwa naszej diecezji. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00. Po niej będzie procesja Eucharystyczna, bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Po procesji zapraszamy na słodką niespodziankę – „piernik krzyski”. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych.

• Możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny spełniając warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzby

• się przywiązania do grzechu.

• W najbliższy wtorek, 8 września, przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. W dniach od 8 do 15 września w Parafii Katedralnej Uroczystości Odpustowe i Tydzień Maryjny. Szczegółowe informacje na plakacie. Nasza wspólnota parafialna jest zaproszona w środę na Mszę Św. o godz. 18:00.

• Spotkanie Krzyskiej Grupy Młodzieżowej we wtorek wieczorem po Drodze Krzyżowej.

• Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 9:00.

• Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej za udział w spotkaniu.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią.

• Klub Seniora przy naszej parafii zaprasza 16 września w środę o godz. 10.00 na zebranie organizacyjne oraz pierwsze szkolenie z zakresu wybranych aspektów prawa. Szkolenie poprowadzą przedstawiciele Fundacji Instytut Państwa i Prawa. Poruszane będą tematy bezpieczeństwa osób starszych, darowizn, testamentów oraz tematy zgłaszane przez uczestników spotkań. Zajęcia prowadzone są z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Dziękujemy Klubowi Seniora za prace pielęgnacyjne na kalwarii. Bóg zapłać.

• Zajęcia w Domu Katechetycznym są prowadzone wg ustalonego harmonogramu, wszelkie informacje udzielają instruktorzy i osoby prowadzące zajęcia.

• W zakrystii są do nabycia „Kalendarze dla Miasta i Wsi”.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności w kościele.

• W najbliższych dniach zostanie wznowiona transmisja internetowa z naszego kościoła.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na misje, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków rady parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Stanisława Rybska, lat 91. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…