INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 24. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (12.09.2020).

• Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki – być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.

• Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00, będziemy gościć Ks. Infułata dra Adama Kokoszkę. Po niej będzie poświęcenie obrazu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i procesja Eucharystyczna - bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych.

• W dzisiejsze popołudnie od godz. 16:00 zapraszamy na koncert Zespółu “OWOC uKORZENIA”, degustację kawy i pierniczków krzyskich. Miłośników motoryzacji zapraszamy na pokaz zabytkowych pojazdów. Będzie obecny m.in. ze swoim motocyklem żużlowym Ernest Koza, zawodnik „UNII” Tarnów, Drużynowy Mistrz Polski.

• W dniu dzisiejszym jest beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej, zachęcamy do łączności duchowej poprzez transmisję.

• Bardzo dziękujemy wszystkim za duchowe przygotowanie do dzisiejszej uroczystości, poprzez spowiedź sakramentalną, wspólną modlitwę w rodzinach, uczestnictwo we Mszach Św. i Drogach Krzyżowych. Dziękujemy za udział w Dniu Skupienia, całodziennej Adoracji a także w piątkowym nabożeństwie pod Krzyżem, dziękujemy za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jej przygotowanie. Dziękujemy Policjantom. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych: Ks. Robertowi, dziękujemy wikariuszom krzyskim Ks. Mieczysławowi, Ks. Krzysztofowi, Siostrom Służebniczkom, Kręgowi Rodzin, Nadzwyczajnym Szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Dzieciom, DSM, Scholi, Ministrantom i Lektorom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Rodzinie Bł. Edmunda, Caritas, Klubowi Seniora, Panu Organiście, rodzicom dzieci i młodzieży. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim osobom, które wykosiły trawę i pomagały w pracach porządkowych oraz dekoracyjnych kościoła, jego otoczenia i Kalwarii Krzyskiej na uroczystość odpustową.

• We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 pod Krzyżem na Kalwarii Krzyskiej i drogę Krzyżową, będzie także nocna Droga Krzyżowa o godz. 20:00.

• W dniach od poniedziałku do środy (13-15 września) w naszej parafii będzie Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Patronki Robotników, Repliki Nowohuckiego Krzyża i Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Program będzie następujący:

*Poniedziałek: powitanie o godz. 17:30, następnie Msza Św. o godz. 18:00.

*Wtorek: przez cały dzień możliwość indywidualnej modlitwy, o godz. 18:00 Msza Św. pod Krzyżem na Kalwarii później Droga Krzyżowa, będzie także nocna Droga Krzyżowa o godz. 20:00.

*Środa: godz. 16:45 zakończenie Nawiedzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, pracowników, pracodawców, rzemieślników, wszystkich ludzi pracy i ich rodziny. Będziemy w czasie dni nawiedzenia modlić się o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich.

• W środę przypada wspomnienie NMP Bolesnej.

• W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

• W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w sobotę 18 września o godz. 18:00. Zawierzymy Św. Stanisławowi nowy rok duszpasterski, katechetyczny i szkolny. Zapraszamy również rodziców, nauczycieli i wychowawców.

• Przy wyjściu z kościoła są do nabycia: - książeczka „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” i specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” a w zakrystii „Kalendarze Rolnicze”.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.

• W niedzielę 19 września o godz. 16:30 organizujemy wyjazd do Domu Kultury „MORS” w Dębicy na przedstawienie oparte na Rock-Operze, Jesus Christ Super Star. Serdecznie zapraszamy - zapisy w zakrystii, (koszt 20 zł.).

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg z naszej rodziny parafialnej do wieczności Ś.P. +Kazimierza WIŚNIOWSKIEGO lat 84. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

• Środę, 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

• Czwartek, 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

• Sobotę, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.