INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 24. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (13.09.2020).

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki – być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę Św. na placu pod Krzyżem i drogę Krzyżową o godz. 18:00, szczególnie zapraszamy Seniorów – prosimy, aby pomóc im we wzięciu udziału w tym nabożeństwie. Msza Św. będzie sprawowana w intencji wszystkich, którzy budowali, odnawiali i dbają o naszą Kalwarię. Zapraszamy w dniu jutrzejszym także na nocną Drogę Krzyżową na Kalwarii o godz. 20:00.
W najbliższy wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
Bardzo dziękujemy wszystkim za duchowe przygotowanie do dzisiejszej uroczystości, poprzez spowiedź sakramentalną, wspólną modlitwę w rodzinach, uczestnictwo we Mszach Św. i Drogach Krzyżowych. Dziękujemy za włączenie się w przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych: Księżom rodakom Ks. Janowi, Ks. Bogdanowi, dziękujemy Ks. Mieczysławowi, Ks. Krzysztofowi, Siostrom, Kręgowi Rodzin, Nadzwyczajnym Szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Dzieciom, DSM, Scholi, Ministrantom i Lektorom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Rodzinie Bł. Edmunda, Caritas, Klubowi Seniora, Panu Organiście. Bóg zapłać.
Dziękujemy za udział w Dniu Skupienia oraz całodziennej Adoracji a także w piątkowym nabożeństwie pod Krzyżem, dziękujemy za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jej przygotowanie. Dziękujemy Policjantom. Bóg zapłać.
W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w piątek 18 września o godz. 18:00. Zawierzymy Św. Stanisławowi nowy rok duszpasterski, katechetyczny i szkolny. Zapraszamy również rodziców, nauczycieli i wychowawców.
W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Klub Seniora przy naszej parafii zaprasza w najbliższą środę o godz. 10.00 na zebranie organizacyjne oraz pierwsze szkolenie z zakresu wybranych aspektów prawa. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze dla Miasta i Wsi”.
Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. +Robert Galus, lat 55. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:
16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup – męczennicy z III wieku.
18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), patron Polski i polskiej młodzieży.