INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 25. NIEDZIELA ZWYKŁA (19.09.2020).

• Bardzo dziękujemy fundatorce obrazu Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego poświęconego podczas Uroczystości Odpustowej.

• Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Odpustowej: dziękujemy Wikariuszom Krzyskim Ks. Mieczysławowi i Ks. Krzysztofowi, a także Ks. Kanonikowi, dziękujemy Siostrom Służebniczkom, DSM, P. Organiście, ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Klubowi Seniora, Stowarzyszeniu „Przystań Jana Pawła II”. Serdecznie dziękujemy najmłodszym naszym parafianom a więc dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, dziękujemy rodzicom, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim i wszystkim grupom parafialnym. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu ewangelizacyjnego, degustacji kawy i pierniczków krzyskich, dziękujemy za ciasta i wspaniały chleb ze smalcem. Miłośnikom motoryzacji dziękujemy za pokaz zabytkowych pojazdów. Dziękujemy za dokumentację fotograficzną i transmisję internetową. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za pomoc w organizacji Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Patronki Robotników, Repliki Nowohuckiego Krzyża i Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, dziękujemy za wspólną modlitwę wszystkim przedsiębiorcom, rzemieślnikom i ich rodzinom.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

• W najbliższą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Będzie to niedziela tradycyjnego liczenia wiernych.

• W najbliższą niedzielę krzyska młodzież będzie rozprowadzała placki wypiekane własnymi rękami. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Krzyskiej Grupy Młodzieżowej. Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzymy smacznego.

• Przy wyjściu z kościoła są do nabycia: - książeczka „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” i specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” a w zakrystii „Kalendarze Rolnicze”.

• W zakrystii mamy dla dzieci specjalne książeczki – wyklejanki na Msze Św. niedzielne i pierwsze piątki.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.

• W dzisiejszą niedzielę o godz. 16:30 wyjazd do Domu Kultury „MORS” w Dębicy na przedstawienie, Jesus Christ Super Star. Serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca - zapisy w zakrystii, (koszt 20 zł.).

• Zarząd Cmentarza informuje, że dane o zmarłych zawarte na stronie internetowej zostały zaktualizowane od początku istnienia parafii, prosimy o zweryfikowanie. Zarząd prosi o poszanowanie pracy Zarządcy cmentarza, gdyż realizuje on postanowienia Rady Parafialnej zawarte w regulaminie i ustawie o cmentarzach w Polsce i przepisach obowiązujących w naszej diecezji. Mając także w perspektywie robienie porządków na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych wskazane jest, aby dekoracja była przed albo na grobowcu, nie gromadźmy i magazynujmy rzeczy za grobem. Najwłaściwszą formą pamięci o naszych bliskich zmarłych jest Msza Św. modlitwa i znicz lub świeca.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg z naszej rodziny parafialnej powołał do wieczności Ś.P. + Romualdę WARDZAŁA, lat 79 i + Stanisławę BURAS, lat 93. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 20 września, - święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, męczennicy koreańscy;

• Wtorek, 21 września, - św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

• Czwartek, 23 września, - św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.