INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 25. NIEDZIELA ZWYKŁA, (20.09.2020).

• Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

• W dniu dzisiejszym kończy się Tydzień Wychowania w Polsce.

• We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy chętnych do służenia przy ołtarzu.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną.

• W czwartek po Mszy Św. wieczornej (godz. 18:30) zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św., spotkanie jest obowiązkowe, pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności.

• Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w czwartek 24 września, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18:00, po niej spotkanie w domu katechetycznym.

• Dziękujemy za włączenie się w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowej: dziękujemy krzyskim wikariuszom - Ks. Mieczysławowi, Ks. Krzysztofowi, Księżom rodakom, Siostrom Służebniczkom, Panu Organiście i Scholi, Kręgowi Rodzin, Nadzwyczajnym Szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Dzieciom, DSM, Ministrantom i Lektorom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Rodzinie Edmundowej, Caritas, Klubowi Seniora, Stowarzyszeniu „Przystań Jana Pawła II”. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim i wszystkim grupom parafialnym. Dziękujemy za przygotowanie pierniczków – serc krzyskich i przygotowanie Mszy Św. na Kalwarii Krzyskiej. Bóg zapłać.

• Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za wspólną modlitwę na Mszy Św. w miniony piątek w święto patrona Polski i polskiej młodzieży św. Stanisława Kostki.

• Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w grupy i wspólnoty działające w naszej parafii a także do korzystania z naszych propozycji duszpasterskich.

• Dzisiaj a także w przyszłą niedzielę po Mszach Św. prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotnie, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod projektem.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią.

• W zakrystii są do nabycia „Kalendarze dla Miasta i Wsi”.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Dziękujemy Panu Kazimierzowi Skalakowi za prace na kalwarii. Bóg zapłać.

• Tarnowscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznanymi osobami, gdyż wzrosła liczba oszustw na tzw. wnuczka, policjanta, wypadek drogowy, a także wyłudzenia kredytu i ataku na konta bankowe. O każdym takim przypadku należy powiadomić swoich znajomych, rodzinę oraz Policję.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. +Henryk MASŁO, lat 75. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60).

23 IX – św. Ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.