INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 26. NIEDZIELA ZWYKŁA, (26.09.2020).

• W dzisiejszą Niedzielę Synodalną obchodzimy Międzynarodowy Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące, dzień modlitw o trzeźwość i dzień Migranta i Uchodźcy. Dzisiaj także tradycyjne liczenie wiernych.

• W piątek rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Różaniec będzie o godz. 17:30 później Msza Św. Prosimy aby w tę modlitwę włączały się dzieci, młodzież, grupy apostolskie i rodziny z poszczególnych rejonów parafii wg grafika umieszczonego w gablocie. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania Różańca również w gronie rodzinnym.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. czwartek i piątek od godz. 17:00. w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież z klas 7 i rodziców a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św. po Mszy Św. będzie Adoracja.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, a po Mszy Św. będziemy mieli procesją różańcową ulicami naszej dzielnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie lampionów.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych. Na Mszy Św. o godz. 12:00 przyjęcie kandydatów do sakramentu bierzmowania, zapraszamy również rodziny kandydatów.

• Również w niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy na procesję różańcową ulicami Tarnowa. Rozpoczęcie przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a zakończenie uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uczestników procesji prosimy o zabranie lampionów.

• Krzyska młodzież rozprowadza domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Krzyskiej Grupy Młodzieżowej. Bardzo dziękujemy za wsparcie i życzymy smacznego.

• Młodzież wraz z Ks. Krzysztofem powołała, w miniony piątek, do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii. Młodzież pragnącą włączyć się w działalność KSM-u zapraszamy w dniu dzisiejszym na grilla o godz. 14:00.

• Klub Seniora działający przy naszej parafii organizuje w najbliższy czwartek 30 września o godz. 17:00 w domu katechetycznym towarzyskie spotykanie przy muzyce na żywo i poczęstunek. Będzie też czas na wspomnienia i towarzyskie rozmowy. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

• Trawa nabór do Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”, szczegóły na afiszu w gablocie.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w grupy i wspólnoty działające w naszej parafii a także do korzystania z naszych propozycji duszpasterskich.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu dachu.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

• Wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

• Środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

• Czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

• Piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

• Sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.