INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 26. NIEDZIELA ZWYKŁA, (27.09.2020).

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób Głuchych. W naszej diecezji działa specjalistyczne duszpasterstwo dla niesłyszących i słabosłyszących. Specjalne Msze Św. są w II-gą i IV-tą niedzielę miesiąca, o godz. 11:00, w Tarnowie - kościółek Św. Józefa, ul. Dwernickiego.

• W czwartek rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Różaniec będzie bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej (o godz. 18:30). Prosimy aby w tę modlitwę włączały się dzieci, młodzież i grupy apostolskie. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, dlatego obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00.

• W Pierwszy Czwartek od godz. 17:00 będzie Adoracja - „Godzina Święta” i będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• W czwartek po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie Różańcowym zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, spotkanie jest obowiązkowe, pamiętajmy jednak o zachowaniu środków ostrożności.

• W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową o godz. 19:30. Zapraszamy młodzież z klas 8, młodzież uczącą się i pracującą, młodzież z klas 7 uczestniczy obowiązkowo.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła MB w Fatimie – będzie Różaniec, Medytacja i Msza Św. Po Mszy Św. będziemy mieli procesją różańcową ulicami naszej dzielnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie lampionów.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• Dziękujemy za udział w spotkaniach członkom Grupy Synodalnej a także rodzicom i dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św.

• Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w grupy i wspólnoty działające w naszej parafii a także do korzystania z naszych propozycji duszpasterskich.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią.

• W zakrystii są do nabycia „Kalendarze dla Miasta i Wsi”.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• Rada Osiedla informuje, że w dzisiejszą niedzielę w godzinach od 8:00 do 18:00 w lokalu Rady Osiedla (obok poczty), odbędą się wybory do Rady Osiedla. Uprzejmie prosimy o liczny udział w wyborach, byśmy posiadali swój głos w ważnych i istotnych dla Mieszkańców Naszej Dzielnicy sprawach. Przypominamy o posiadaniu dowodu tożsamości.

• Dzisiaj a także w przyszłą niedzielę po Mszach Św. prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotnie, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod projektem.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

• 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

• 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

• 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.