INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 27. NIEDZIELA ZWYKŁA, (03.10.2021).

• Rozpoczęliśmy październik - miesiąc różańcowy. Różaniec jest codziennie o godz. 17:30 później Msza Św. Prosimy aby w tę modlitwę włączały się dzieci, młodzież, grupy apostolskie i rodziny z poszczególnych rejonów parafii wg grafika umieszczonego w gablocie. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania Różańca również w gronie rodzinnym.

• Dziękujemy za wczorajszy udział w Nabożeństwie Różańcowym ulicami naszej dzielnicy i wspólną modlitwę w obronie życia i rodziny. Dziękujemy także za modlitwę we wtorek Koronką do Miłosierdzia Bożego w ramach modlitwy na ulicach miast świata. Bóg zapłać.

• Dzisiaj o godz. 18.30 zapraszamy na procesję różańcową ulicami Tarnowa. Rozpoczęcie przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a zakończenie uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uczestników procesji prosimy o zabranie lampionów.

• We wtorek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną i spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami a w czwartek młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

• W piątek całodzienna Adoracja, Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

• W najbliższą, Drugą Sobotę Miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzoną Różańcem za zmarłych o godz. 17:30.

• W niedzielę będziemy przeżywać 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, z tej racji, ku czci Jana Pawła II, o godz. 17:00, będzie koncert, Chóru „Passionato” z parafii Świniarsko – rodzinnej parafii ks. proboszcza. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu różaniec będzie wyjątkowo po Mszy Św.

• Zachęcamy do podjęcia modlitewnej, duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania. Przy wyjściu z kościoła jest koszyczek z którego możemy wylosować ich imiona.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów remontu dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu, Pan Bóg z naszej rodziny parafialnej powołał do wieczności, Ś.P. + Damazego LORENCA, lat 84. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

Wtorek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

Czwartek, 7 października – NMP Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.