INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 27. NIEDZIELA ZWYKŁA, (04.10.2020).

• W środę przypada liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, dzisiaj nabożeństwo różańcowe jest o godz. 17:15. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można zyskać odpust zupełny.

• W środę o godz. 19:00, zapraszamy na spotkanie i wykład: „Zniewalająca moc smartfona”, Pani Profesor Bogny Białeckiej. Spotkanie będzie w kościele. Bogna Białecka to psycholog, szkoleniowiec, redaktor naczelny pytam.edu.pl, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu, autorka książek psychologicznych, głównie o tematyce wychowawczej; publicystka, aktywnie współpracuje z kilkoma wydawnictwami katolickimi oraz Poradnią Specjalistyczną ARKA w zakresie szkoleń i warsztatów dla kapłanów i rodzin organizowanych na terenie diecezji tarnowskiej, prywatnie: żona, matka czwórki dzieci.

• W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa na kalwarii, zabierzmy lampiony.

• W sobotę po nabożeństwie wieczornym (o godz. 19:00), zapraszamy na Adorację – Uwielbienie, przygotowaną przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Nie będzie Mszy Św. na cmentarzu.

• W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Na Mszy Św. o godzinie 12:00, będzie wprowadzenie do naszej parafii relikwii Św. Jana Pawła II i poświęcenie Jego obrazu. Liturgii będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Kostrzewa. Natomiast o godz. 17:00, zapraszamy na koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 100-lecie Jego urodzin, Chłopięcego Chóru Katedralnego "PUERI CANTORES TARNOVIENSES". Pueri Cantores… ogłasza nabór do chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klasy szkoły podstawowej.

• Tego dnia swoimi ofiarami do puszek będziemy wspierali Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

• W dniu dzisiejszym w kościele OO. Bernardynów spotkanie wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozpoczęcie Adoracją o godz. 17:00 następie Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Natomiast w najbliższy czwartek (08.10.) spotkanie formacyjne, rozpoczęcie Mszą Św. wieczorną i później spotkanie w naszym Domu Katechetycznym.

• Dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych i Procesji Różańcowej ulicami naszej parafii.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne (cena 7zł.)

• Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w grupy i wspólnoty działające w naszej parafii a także do korzystania z naszych propozycji duszpasterskich.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Jeśli ktoś pragnie podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, stop profanacji, można to zrobić w zakrystii.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.