INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 28. NIEDZIELA ZWYKŁA, (10.10.2021).

• Przeżywamy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, z tej racji, ku czci Jana Pawła II, o godz. 17:00, zapraszamy na koncert, Chóru „Passionato” z parafii Świniarsko – rodzinnej parafii ks. proboszcza. Różaniec będzie dzisiaj wyjątkowo po Mszy Św. wieczornej. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

• Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:30. Prosimy aby w tę modlitwę włączały się dzieci, młodzież, grupy apostolskie i rodziny z poszczególnych rejonów parafii wg grafika umieszczonego w gablocie. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania Różańca również w gronie rodzinnym.

• W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

• W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela, z tej racji w najbliższą niedzielę zapraszamy nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Św. o godz. 10:30.

• W tym tygodniu rozpoczyna się Październikowy Odpust Fatimski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na czuwanie i Mszę Św. w sobotę o godz. 20.00. Na czuwanie pójdziemy w pieszej pielgrzymce - wyruszymy z placu przy kościele o godz. 19:15. Serdecznie zapraszamy. Uroczysta Suma Odpustowa będzie w niedzielę o godz. 11.00. Szczegóły są na okolicznościowym afiszu.

• Dziękujemy za udział i modlitwę w czasie całodziennej Adoracji, Dniu Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i Drodze Krzyżowej w miniony piątek, a także za udział we Mszy Św. i Różańcu na cmentarzu. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli duchową adopcję kandydatów do bierzmowania.

• Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca będzie w Zabawie w Sanktuarium bł. Karoliny w sobotę 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10:00. Zapraszamy do udziału, zapisy w zakrystii.

• Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Młodzież z KSM-u, będzie rozprowadzać wkłady i znicze przez kolejne trzy niedziele w kiosku Caritasu a 1 i 2 listopada na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.

• W dniach od 19 do 21 listopada w naszym domu katechetycznym będzie kurs „Emaus”, bardzo serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii.

• W naszym Klubie Seniora można zapisać się na bezpłatne zajęcia komputerowe. Projekt „Latarnicy w akcji”, rozpocznie się w połowie października. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych i prowadzone będą w poniedziałki, w godzinach przedpołudniowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

• W imieniu Rady Osiedla przypominamy o głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt zgłoszony przez Radę naszego Osiedla. Zadanie nr.7. „Rozbudowa i remont placów zabaw w dzielnicy Tarnów-Krzyż”. Więcej informacji można uzyskać w namiocie na parkingu obok biblioteki. Dyżur pełnią członkowie Rady Osiedla oraz młodzież naszej szkoły.

• Komunikat dla mieszkańców ul. Wiśniowej. W najbliższy czwartek 14 października o godz. 17.00, w lokalu „U Roberta” odbędzie się spotkanie dotyczące budowy chodnika na odcinku od ul. Krzyskiej do ul. Kalinowej. Spotkanie jest organizowane przez Urząd Miasta i Radę Osiedla. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych, szczególnie mieszkańców strony południowej ul. Wiśniowej.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności, Ś.P. + Tadeusza STEIHOFA, lat 78, pogrzeb będzie w najbliższą środę. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Środę, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

• Piątek, 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

• Sobotę, 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.