INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 29. NIEDZIELA ZWYKŁA, (17.10.2021).

• Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:30. za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania Różańca również w gronie rodzinnym.

• Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który był lekarzem. Wszystkich pracowników służby zdrowia, zapraszamy na Mszę św. w Ich intencji w najbliższą niedzielę o godz. 12:00.

• Jutro z racji 18 dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec i Mszę Św. wszystkich mężczyzn.

• W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej a w czwartek Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

• Franciszkański Zakon Świeckich w najbliższy czwartek poprowadzi różaniec natomiast Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej zachęcają do odprawienia nowenny – w drugi piątek miesiąca przez 9 miesięcy, jako przygotowanie przed poświęceniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP dnia 24 czerwca 2022.

• Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii misjonarza, Ks. Jana Barana, który podzieli się swoim świadectwem pracy misyjnej w Peru i Boliwii - zechciejmy objąć Go naszymi modlitwami a także wsparciem materialnym.

• Dziękujemy za wczorajszy udział w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.

• Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca będzie w Zabawie w najbliższą sobotę, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10:00. Zapraszamy do udziału, zapisy w zakrystii.

• Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Młodzież z KSM-u, rozprowadza wkłady i znicze w kiosku Caritasu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.

• Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w pochodzie Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października, rozpoczęcie o godz. 10:00 przed domem katechetycznym.

• W dniach od 19 do 21 listopada w naszym domu katechetycznym będzie kurs biblijny - „Emaus”, Spotkanie ze Słowem. Koszt 70 zł., - bez posiłku 30 zł. Jeśli koszt jest dla kogoś za wysoki to bardzo prosimy o powiadomienie, zależy nam aby jak najwięcej osób wzięło udział i by względy materialne nie stały ku temu na przeszkodzie. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Bardzo serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii i przez stronę internetową naszej parafii.

• Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi życia. Odbędą się one w diecezjalnym Centrum Formacyjno - Rekolekcyjnym „ARKA” w Gródku nad Dunajcem w dniach od 5 do 7 listopada. Zapraszamy, zapisy w zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej WSD.

• W Domu rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu w dniach od 12 do 14 listopada 2021 r., odbędą się rekolekcje dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu domu rekolekcyjnego.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto, ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Rada naszego osiedla dziękuje wszystkim za udział w głosowaniu w budżecie obywatelskim. Projekt „Rozbudowa placów zabaw” zdobył największa ilość głosów ze wszystkich projektów zgłoszonych w Tarnowie i w przyszłym roku będzie realizowany. Słowa podziękowania kierujemy również pod adresem członków naszej Rady Osiedla, którzy przygotowali wniosek i zorganizowali akcje promocyjne wśród mieszkańców. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

• Środę, 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

• Piątek, 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.