INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 29. NIEDZIELA ZWYKŁA, (20.10.2019)

• Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

• We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża .

• Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30.

• Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie, który polega na wykonaniu różańca misyjnego w 5-ciu kolorach kontynentów. Technika, materiał, wielkość dowolna. Przynosimy je do zakrystii do 30 października. Mile widziana pomoc starszych.

• Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną w środę po Mszy Św. wieczornej.

• W najbliższy czwartek bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich rodziców, szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania. Będzie to pierwsze z cyklicznych spotkań ze specjalistami z Centrum Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej ARKA w Tarnowie. Spotkania będą raz w miesiącu.

• Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii.

• Zapraszamy na wyjazd do Mielca na spotkanie Róż Różańcowych, w sobotę 26 października, zapisy w zakrystii.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę za ofiary złożone do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dziękujemy Ks. Tomaszowi i młodzieży za zorganizowanie tej kwesty. Bóg zapłać. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Misyjne Dzieło Kościoła.

• Dziękujemy za bezinteresowną pracę i zainstalowanie podświetlenia monstrancji i kamery na ołtarz M.B. Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać.

• Zachęcamy do nabycia Tygodnika „Idziemy”, gdzie jest ukazana praca naszych tarnowskich misjonarzy.

• Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Maria Guzik, lat 93. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jej duszę polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.