INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA ADWENTU, (12.12.2021).

• Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana po łacinie „Gaudete”, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)”. Słowa te zaczerpnięte z Listu do Filipian, wyrażają adwentową radość z bliskości Pana.

• W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

• Jutro, 13 grudnia, przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się, za  wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, za wszystkie ofiary tego trudnego czasu oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. W dniu dzisiejszym zapraszamy do domu katechetycznego o godz. 16:00 na Spotkanie Historyczne – „Stan wojenny i ostatnie lata PRL w pamięci lokalnej i nie tylko”. Spotkanie z Andrzejem Olejnikiem, przed 40-tu laty pracownikiem tarnowskiej delegatury NSZZ „Solidarność” i działaczem podziemnych struktur związku. Spotkanie poprowadzi Piotr Dziża, pomysłodawca i koordynator wieloletniego projektu dokumentacyjnego: „Bohaterowie tarnowskiej Solidarności”. W trakcie spotkania zaprezentowanych zostanie premierowo kilka fragmentów wywiadów filmowych z bohaterami wydarzeń sprzed 40-tu laty zarejestrowanych w tym roku w Tarnowie.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

• W czwartek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjno – opłatkowe, obecność obowiązkowa.

• Od piątku, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o następcy Świętego Piotra.

• Przedświąteczny wyjazd do chorych będzie w piątek o godz. 7:45, prosimy o zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

• W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus i szopek.

• Siostra Gregoria, zaprasza dzieci, młodzież a także dorosłych, którzy pragną włączyć się w przygotowanie scenki teatralnej związanej z Kolędnikami Misyjnymi.

• Dziękujemy za udział i modlitwę w piątkowej całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu - Dniu Skupienia i Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• Zachęcamy aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział Ewangelii Św. Marka. W najbliższą niedzielę zapraszamy do udziału w konkursie on-line, w dwóch kategoriach: dla dzieci do klas 8 włącznie i dorosłych. O godz. 19:00 na stronie internetowej parafii oraz na facebooku pojawi się link do konkursu. Natomiast w niedziele po Mszach Św. o godz. 9:00, zapraszamy na Zamyślenia nad Ewangelią Niedzielną.

• Grupa Senioralna zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, możemy nabyć ozdoby świąteczne, a także kawę i pierniczki krzyskie. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdują się opłatki na stół wigilijny i świece Caritas.

• Rodzina Edmundowa dziękuje za włączenie się w akcję Świąteczna Edmundowa Paczka. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.

• W niedzielę 26 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny, pragniemy celebrować Mszę Św. Jubileuszową w intencji Małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę ślubu. Bardzo prosimy jubilatów lub kogoś z rodziny o podejście do zakrystii.

• W zakrystii można nabyć przedmioty z Ziemi Świętej, ofiary są wsparciem dla Sióstr Elżbietanek, które prowadzą dom dziecka w Betlejem, możemy także nabyć Ewangelie 2022, Słowo na każdy dzień, zawierające teksty Ewangelii na każdy dzień i krótką medytację.

• W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych, wizyta duszpasterska, podobnie jak w ubiegłym roku będzie polegała na udziale we Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii. Będzie również możliwość udania się kapłana do rodzin i osób, które o to wyraźnie poproszą. Dlatego przy głównym wyjściu z kościoła są specjalne karteczki, które należy wypełnić i wrzucić do pudełeczka – Duszpasterska Wizyta Kolędowa, prosimy aby to uczynić do Świąt Bożego Narodzenia.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wyrównanie kosztów remontu dachu, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Siostry Służebniczki dziękują za ofiary złożone w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia na potrzeby utrzymania domu zakonnego.

• W wyniku sytuacji pandemicznej od 15 grudnia w kościele będzie mogło znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 13 grudnia – Św. Łucja, (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

• Wtorek, 14 grudnia – Św. Jan od Krzyża, (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.