INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 3. NIEDZIELA ADWENTU (16.12.2018)

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete. Zbliża się czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Św. roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy w środę, czwartek i piątek będziemy przeżywać Adwentowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, które poprowadzi ks. dr Józef Partyka - Prezes Poradni Specjalistycznej Stowarzyszenia „Arka”.

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w najbliższy czwartek 20. grudnia z przerwami od godz. 9.00 do 20.00. (9.00-10.30, 11.00-12.00, 15.00-16.00, 16.30-18.00, 19.00-20.00). Prosimy aby tak zaplanować swój czas by skorzystać ze spowiedzi, pomóżmy także osobom starszym by skorzystały z tego sakramentu.

Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7.45.

We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Kolędników Misyjnych a także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się do kolędowania na rzecz misji.

Dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w ostatnim spotkaniu a także Rodzinie bł. Edmunda za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji i dniu skupienia w ciągu tego dnia. Bóg zapłać.

Rodzina Bł. Edmunda składa podziękowania za włączenie się w akcję „Świąteczna Edmundowa Paczka”, zakupione towary postarajmy się dostarczyć do 20. grudnia.

Dziękujemy grupie Caritas za rozprowadzanie świec i za troskę o potrzebujących naszej parafii. Bóg zapłać.

Dziękujemy Seniorom, za tak liczne wzięcie udziału w Pierwszym Osiedlowym Spotkaniu Seniorów w Domu Katechetycznym. Dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowały to spotkanie. Bóg zapłać. Kolejne odbędzie się w środę 9. stycznia, na które już teraz bardzo serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy porządkowaniu i sprzątaniu otoczenia kościoła, kalwarii, (wywózkę liści i gałęzi), przygotowywali wystrój kościoła na święta a także za udostępnienie maszyn do tych prac. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie - w kwocie 878zł , dziękujemy za przelewy na konto, za ofiary na Misyjne Dzieło Kościoła w kwocie 548zł i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek, płyta z najpiękniejszymi kolędami.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Czesława Kobierskiego, lat 87. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…