INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (18.04.2021).

• Przeżywamy Niedzielę Biblijną a także V. Narodowe Czytanie Pisma Św. Między Mszami Św. możemy wysłuchać fragmentów Ewangelii według Św. Marka. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej lektury.

• Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 16:00 i spotkanie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3c.

• W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji naszego narodu.

• Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne. Jest to także niedziela modlitw za kierowców.

• W piątek Ks. Bp Artur Ważny, udzielił młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. wyrażamy wdzięczność Ks. Krzysztofowi i Ks. Mieczysławowi za przygotowanie młodzieży i liturgii. Dziękujemy Rodzicom i Świadkom Bierzmowania, lektorom i ministrantom a także wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Bóg zapłać.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 27 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie istniejącej sytuacji. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Mając na względzie sytuację pandemiczną zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, także za ofiary do puszek na Caritas, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Zakończyły się prace zabezpieczające przy głównej części dachu kościoła, jeśli pozwoli pogoda będą kontynuowane nad ostatnią częścią nawy bocznej. Zostały wykonane także: impregnacja więźby dachowej przed szkodnikami i preparatem przeciwpożarowym a także ocieplenie wełną stropu. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień. Dziękujemy za przeróbkę instalacji elektrycznej i dokonane pomiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.