INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (26.04.2020).

• Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła.

• Dzisiejsza trzecia Niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, pod hasłem: Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Dlatego w dniu dzisiejszym między Mszami Św. a także popołudniu będziemy mogli poprzez transmisję internetową słuchać Ewangelii wg św. Mateusza. Zachęcamy również do indywidualnej lektury i medytacji Pisma Św.

• Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw za kierowców, zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 30 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, wyrozumiałość i ograniczenie np. do dwóch osób z rodziny udziału we Mszy Św., by dać tym samym możliwość uczestniczenia jak największej liczbie reprezentantów rodzin z naszej parafii. Od najbliższej środy zapisy na udział we Mszach Św. niedzielnych i świątecznych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia, pamiętajmy jednak, że pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje Mszy Św. Prosimy także osoby chętne, do pełnienia posługi przy drzwiach wejściowych do kościoła, aby skontaktowały się z ks. proboszczem.

• Od dzisiejszej niedzieli, aż do odwołania, jest dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00.

• W środę rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława, bp i męcz. patrona naszej diecezji. W ołtarzu głównym naszego kościoła znajdują się relikwie św. Stanisława. Naszymi modlitwami w tym dniu obejmiemy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

• W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

• W piątek wspomnienie Św. Józefa Robotnika, będziemy prosić za wszystkich pracowników i pracodawców a także o wrażliwość sumień i ład moralny w naszej ojczyźnie.

• 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona na sobotę, 2 maja. Msze Św. tego dnia według porządku niedzielnego. (7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00). Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

• W sobotę przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do naszego narodu i barw narodowych.

• W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, będziemy prosili Boga, o nowe powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii. Po Mszy Św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych.

• W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca maja. W Pierwszy Piątek modlimy się w intencji misji. Zgodnie z zarządzeniem nie będzie wyjazdu do chorych.

• Od poniedziałku do soboty, od godz. 17:00 do 18:00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św. W czasie Adoracji modlimy się za pracowników służby zdrowia, wszystkie służby i ustanie epidemii.

• Prosimy, aby w tym trudnym czasie, pamiętać o osobach starszych, samotnych i niepełnosprawnych z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za okazywaną im pomoc. Bóg zapłać.

• Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.

• Baranki wielkanocne, które pozostały, można zabrać bez składania ofiary ze stolika przy głównym wejściu.

• Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. +Marian Drwal, lat 69, a w dniu wczorajszym, Ś.P. +Janina Janicka, lat 91. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.

2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.