INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 30. NIEDZIELA ZWYKŁA , (24.10.2021).

 • Przeżywany Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny w czasie którego będziemy modli

 • się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, szczególnie za naszego gościa Ks. Jana a także wszystkich misjonarzy z naszej diecezji.

 • W środę, o godz. 16:30 zapraszamy wszystkich do domu katechetycznego na spotkanie z misjonarzem, naszym rodakiem Konradem Bochenkiem, który podzieli się świadectwem pracy w Boliwii. O godz. 17:30 różaniec misyjny, za udział w nabożeństwie misyjnym, możemy zyskać odpust zupełny.

 • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Spowiedź Święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych w czwartek i piątek od godz. 17:00.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza wkłady i znicze w kiosku Caritasu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Bóg zapłać.

 • W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na Pochód Świętych, oczywiście obowiązują stroje Świętych. Rozpoczęcie o godz. 10:00 przed domem katechetycznym, następnie przejście do Kościoła gdzie w czasie Mszy Św. odbędzie się prezentacja świętych, później w domu katechetycznym spotkanie przy ciastku i pierniczku krzyskim a także wspólna zabawa.

 • W Sanktuarium MB Fatimskiej jest realizowany Kurs Przedmałżeński, można się jeszcze dopisać na spotkaniu w dniu dzisiejszym o godz. 19.00.

 • Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej i Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św.

 • W sobotę 13 listopada o godz. 19:00, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji, zapraszamy również wszystkie osoby z naszej wspólnoty parafialnej grające na instrumentach o włączenie się w oprawę muzyczną.

 • W dniach od 19 do 21 listopada w naszym domu katechetycznym będzie kurs biblijny Emaus - Spotkanie ze Słowem. Koszt 70 zł., - bez posiłku 30 zł. Jeśli koszt jest dla kogoś za wysoki to bardzo prosimy o powiadomienie, zależy nam aby jak najwięcej osób wzięło udział i by względy materialne nie stały ku temu na przeszkodzie. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Bardzo serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii i przez stronę internetową naszej parafii.

 • W najbliższy czwartek o godz. 17:00, Klub Seniora zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie z cyklu „Zdrowy Senior”. Wykład zatytułowany: „Seniorze! Pamiętaj o pamięci”, będzie dotyczył różnego rodzaju zaburzeń, profilaktyki oraz treningów pamięci u seniorów.

 • Dziękujemy Panu Ryszardowi Czubowi za uporządkowanie terenu przy Krzyżu na Cmentarzu Cholerycznym. Zwracamy się z prośbą o kontakt osoby posiadające wiedzę na temat tego cmentarza, znajdującego się między Aleją Jana Pawła II i ul. Komunalną. Zostały także zasadzone kolejne drzewka na naszej kalwarii i cmentarzu.

 • Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary dla misjonarza ks. Jana. Bóg zapłać.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 • Fundacja Pro Patria Semper przypomina, że w najbliższą sobotę 30 października, Tarnów obchodzi Święto – Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym z roku 1918. Widomym znakiem niech będzie wywieszenie narodowej flagi już przed 30 października i pozostawienie jej do 11 listopada. Zachęcamy też do wzięcia udziału w obchodach Święta „Pierwsze Niepodległe”, w najbliższą sobotę najpierw do uczestnictwa we Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej o godz. 15:00 a później w oficjalnych uroczystościach pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Niech nie zabraknie na nich reprezentacji wszystkich instytucji, osiedli, organizacji i środowisk, aktywnie działających na naszym terenie.

 • W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Józefa PISZCZKA, lat 72 i + Grzegorza Barzyńskiego, lat 53. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • W czwartek, 28 października – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.