INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 32. NIEDZIELA ZWYKŁA, (07.11.2021).

 • Bardzo dziękujemy za udział w nabożeństwach i modlitwach za naszych zmarłych w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Dziękujemy za złożone wypominki za zmarłych. Przez cały listopad różaniec z wypominkami jest godz. 17.30. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskiwania odpustów za zmarłych.

 • We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę Św. i spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św.

 • W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

 • W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości. Aby podziękować za odzyskaną wolność i niepodległość, zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00. Po Mszy Św. wieczornej młodzież z KSM-u zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną. W tym dniu ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć Polaków na Kresach.

 • W niedzielę natomiast zapraszamy do domu katechetycznego o godz. 16:00, na spotkanie poświęcone historii Tarnowa i naszej dzielnicy w kontekście odzyskania niepodległości. Będziemy gościć: Panów Wojciecha Sypka i Piotra Dziżę, tym samym pragniemy zainaugurować cykliczne Spotkania Historyczne.

 • Dziękujemy osobom, które na swoich posesjach wywiesiły flagi narodowe a także wszystkim, którzy przyczynili się do oflagowania ulic naszej parafii. Bóg zapłać.

 • W piątek całodzienna Adoracja, Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

 • W sobotę o godz. 19:00, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji, zapraszamy również wszystkie osoby z naszej wspólnoty parafialnej grające na instrumentach o włączenie się w oprawę muzyczną.

 • Najbliższa niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to również Światowy Dzień Ubogich, z tej okazji zbiórka do puszki na Kuchnię Ubogich, prowadzoną przez OO. Bernardynów w Tarnowie.

 • Ks. Proboszcz i Katechiści z Parafii Katedralnej zapraszają na Katechezy dla Dorosłych i Młodzieży, w niedziele o godz. 16:00 i czwartki o godz. 18:45.

 • W dniach od 19 do 21 listopada w naszym domu katechetycznym będzie kurs biblijny Emaus - Spotkanie ze Słowem. Koszt 70 zł., - bez posiłku 30 zł. Jeśli koszt jest dla kogoś za wysoki to bardzo prosimy o powiadomienie, zależy nam aby jak najwięcej osób wzięło udział i by względy materialne nie stały ku temu na przeszkodzie. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Bardzo serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii i przez stronę internetową.

 • Dziękujemy Panu Stanisławowi Gasicielowi za pomalowanie Krzyża na tzw. Cmentarzu Cholerycznym. Bóg zapłać.

 • Bardzo prosimy aby chryzantemy na cmentarzu nie wrzucać do kontenera ale składać na przygotowanym miejscu obok kontenera. Starajmy się również na stosowanie wkładów, wykorzystując powtórnie szklane znicze, aby nie generować dodatkowej ilości odpadów. Bóg zapłać.

 • W wyniku wzrostu zakażeń, przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i Uroczystość Wszystkich Świętych a także ofiary na cmentarzu na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

 • w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

 • w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

 • w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.