INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 32. NIEDZIELA ZWYKŁA, (08.11.2020).

• Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, przeżywamy dzień Kościoła prześladowanego.

• Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych, jest to możliwe przez cały listopad - za nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga). Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych i mają zamiar jak najszybciej spełnić zwyczajowe warunki a także przed obrazem Pana Jezusa lub NMP odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

• W środę, 11 listopada Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy oddawali życie w obronie naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 9:00.

• W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa.

• Dziękujemy za udział w czwartkowej „Godzinie Świętej”, - modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za udział w nabożeństwie Pierwszych Sobót a także za udział w Różańcu do Granic Nieba, który będziemy kontynuować do końca listopada o godz. 20:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Przez cały listopad różaniec z wypominkami jest o godz. 17.30.

• Krzyska Grupa Młodzieżowa dziękuje za pomoc i hojne wsparcie akcji sprzedaży zniczy i wkładów. Bóg zapłać.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, a także przebywające na kwarantannie, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, za wpłaty na konto, za ofiary na Seminarium, misje i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie się budowa szpitala tymczasowego. W związku z tą inicjatywą, zachęcamy do angażowania się w pracę w tym szpitalu: lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. (Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Osoby zainteresowane w sprawie pracy proszone są o kontakt: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl). Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID 19 i mogą oddać osocze. (Prosimy zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Tarnowie w szpitalu Specjalistycznym w Tarnowie, im. Edwarda Szczeklika, ul. Szpitalna 13, 33-100 Tarnów.)

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. +Henryka CZARNIK, lat 85, +Tadeusz DULIAN, lat 81. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

• 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.

• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

• 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.