INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA ADWENTU, (19.12.2021).

• Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy jak najlepiej te ostatnie dni oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

• W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus i szopek.

• Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Roratach, zapraszamy wszystkich do udziału w ostatnich Mszach Św. Roratnich, bardzo prosimy aby dzieci przyniosły w środę wyklejanki.

• W niedziele po Mszach Św. o godz. 9:00, zapraszamy na Zamyślenia nad Ewangelią Niedzielną.

• Spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek w godz. od 8:30 do 10:00, od 15:00 do 16:00, od 16:30 do 18:00 i od 18:45 do 20:00. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania we wtorek na Mszę Św. i Nabożeństwo Pokutne o godz. 18:00.

• W naszej świątyni płonie Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia, przyniesione przez Zuchy z 17. Gromady Zuchowej „Iskierki”. Zabierzmy je do naszych domów, niech ten ogień pokoju, jedności i radości zapłonie w naszych rodzinach i sercach.

• W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

• W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także niech będzie to okazja do pojednania. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Ze względu na sytuacje pandemiczną będziemy celebrować dwie pasterki, o godz. 22:00 i 24:00.

• Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt - niedzielę Św. Rodziny będą o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00.

• W najbliższą niedzielę, 26 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny, pragniemy celebrować Mszę Św. Jubileuszową w intencji Małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę ślubu. Bardzo prosimy jubilatów lub kogoś z rodziny o podejście do zakrystii. W tym dniu poświęcenie owsa ku czci Św. Szczepana.

• Grupa Senioralna, podobnie jak w ubiegłą niedzielę, zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zabierzmy sianko do dekoracji na stół wigilijny.

• Pan organista składa serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy okazji nabywania opłatków wigilijnych. Jednocześnie, wszystkim drogim Parafianom, pragnie przekazać serdeczne życzenia zdrowych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać. Opłatki będą jeszcze dostępne przy wyjściu z kościoła do wigilii.

• Członkowie Caritas dziękują za wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a Rodzina Edmundowa za włączenie się w akcję Świąteczna Edmundowa Paczka. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim osobom za przygotowanie i udział w Spotkaniu Historycznym, w ubiegłą niedzielę, bardzo dziękujemy także za udział w środowym spotkaniu członkom Rady Parafialnej.

• W dniu dzisiejszym zapraszamy do udziału w konkursie on-line. Będzie on w dwóch kategoriach: dla dzieci do klas 8 włącznie i dorosłych. O godz. 19:00 na stronie internetowej parafii oraz na facebooku pojawi się link do konkursu.

• W zakrystii można nabyć Ewangelie 2022 - Słowo na każdy dzień, zawierające teksty Ewangelii na każdy dzień i krótką medytację, można nabyć także Kalendarz Radia RDN.

• W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych, wizyta duszpasterska, podobnie jak w ubiegłym roku będzie polegała na udziale we Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii. Będzie również możliwość udania się kapłana do rodzin i osób, które o to wyraźnie poproszą. Dlatego przy głównym wyjściu z kościoła są specjalne karteczki, które należy wypełnić i wrzucić do pudełeczka – Duszpasterska Wizyta Kolędowa, prosimy aby to uczynić do Świąt Bożego Narodzenia.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Składka na Pasterkach będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia a w niedzielę na UPJP II w Tarnowie i Krakowie.

• Bardzo dziękujemy członkom Rady Osiedla i wszystkim osobom zaangażowanym w prowadzone prace przy poszerzeniu wjazdu do ulicy Leszczynowej i przeróbkę wejścia na kalwarię od strony ulicy Krzyskiej. Bóg zapłać.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. +Marka SASAKA, lat 64. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…