INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 4. NIEDZIELA ADWENTU (23.12.2018)

Ostatnia Niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Roratach, zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6:30

Tradycją minionych lat płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez Zuchy 17. Gromady Zuchowej „Iskierki” z Groty Narodzenia w Betlejem. Zabierzmy je do naszych domów, niech ten ogień radości, jedności i pokoju zapłonie w naszych rodzinach i sercach.

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, których z pewnością będziemy wspominać przy wigilijnym stole. Zanieśmy na ich grób symboliczny stroik, zapalmy lampion lub świąteczną świeczkę, pamiętając o modlitwie za nich.

Msza Święta - Pasterka zostanie odprawiona tradycyjnie o godz. 24:00. Składka będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

W drugi dzień Bożego Narodzenia, w święto Świętego Szczepana na Mszy św. o godz. 10:30 będzie uroczyste Posłanie Kolędników Misyjnych. Będą oni kolędować w czwartek 27. grudnia od godz. 9:00. Przyjmijmy kolędników i otoczmy ich troską, (ciepłą herbatą, szczególnie gdy jest zimno). Składka w tym dniu będzie przeznaczona na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, pobłogosławimy wino.

W następną niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie pracowali aby przygotować wystrój i dekorację kościoła na święta, podziękowania składamy na ręce Siostry Przełożonej. Bóg zapłać.

Od czwartku 27. grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Porządek kolędy będzie podany w Boże Narodzenie.

Dziękujemy Rodzinie Bł. Edmunda za organizację akcji „Świąteczna Edmundowa Paczka” i Grupie Caritas za realizację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, dziękujemy wszystkim za wyparcie tych akcji na rzecz potrzebujących. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronujĄ nam: Środę: św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański, Czwartek: św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie, Piątek: święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa, Wam wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. niech Dziecię Jezus umacnia w sercach miłość i nadzieję, a czuwająca u żłóbka Maryja uprasza potrzebne łaski i siły na trud każdego dnia. Szczęść Boże.