INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA, (12.05.2019)

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

W naszej wspólnocie gościmy Diakona Marcina Gazdę z naszego seminarium duchownego, który dzieli się z nami świadectwem wiary i powołania. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17:30, ofiarujemy w intencji naszego gościa Diakona Marcina a także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troskę o nowe powołania wyraźmy także w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

W naszej wspólnocie parafialnej w dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Św., na Mszy Św. o godz. 12:00, - 29. Dzieci przyjmie Chrystusa do swego serca, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Dziękujemy za nowy złoty ornat - dar ołtarza od rodziców i dzieci pierwszo - komunijnych. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym Uroczystość Odpustowa w Tarnowie - Dobrym Pasterzu, Suma odpustowa o godz. 11:30.

W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, jest to także dzień imienin Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

Od jutra rozpoczyna się Tygodniowy Odpust Fatimski w Sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu całego tygodnia. Szczegóły są zamieszczone na specjalnym afiszu. Nasza parafia jest zaproszona na specjalną Mszę Św. w czwartek 16. maja o godz. 18:30, zapraszamy do udziału także ministrantów, lektorów i młodzież. Po Mszy Św. odbędzie się koncert zespołu seminaryjnego „Bethesda” w ramach dekanalnego spotkania młodzieży.

W najbliższą niedzielę do udziału we Mszy Świętej o godz. 10:30, zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 17:00.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólne czytanie Ewangelii Św. Jana w miniony piątek w czasie dnia skupienia, dziękujemy także wszystkim, którzy znaleźli czas i wzięli udział w dniu skupienia i Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę św. do katedry tarnowskiej w sobotę 18 maja o godz. 15.00. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie w Domu Parafialnym.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę a przeznaczone na cele inwestycyjne, dziękujemy także za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. Zofię Szatko, lat 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.