INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA ZWYKŁA, (31.01.2021).

• Przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd.

• Zapraszamy w dniu dzisiejszym na 1. nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek Adoracji: o godz. 13:00 dzieci, o godz. 13.30 dorośli, od godz. 15.00, młodzież ucząca się i pracująca. Postarajmy tak zaplanować nasz czas aby wziąć udział w modlitwie, pamiętajmy, że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym.

• Zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz. 16:00 rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3b.

• Spowiedź św. w tym tygodniu w poniedziałek, czwartek i piątek od godz. 17:00.

• We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. W czasie każdej Mszy Św. uroczyste poświęcenie gromnic. W tym dniu przypada 46. rocznica święceń biskupich Ks. Bp Władysława Bobowskiego, pamiętajmy o biskupie seniorze w naszych modlitwach. W tym dniu jest także 22. rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, polecajmy naszego długoletniego proboszcza Miłosierdziu Bożemu.

• W środę od godz. 8.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu w kościele dekoracji bożonarodzeniowej a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

• Wizyta u chorych w piątek od godz. 7:45. Z racji zbliżającego się dnia chorego i niemożliwości zorganizowania Sakramentu Namaszczenia Chorych w kościele, prosimy o zgłoszenie osób które chcą przyjąć ten sakrament u Siostry w zakrystii.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła MB w Fatimie – będzie Różaniec, Medytacja i Msza Św. W tym dniu przypada 5. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

• Błogosławieństwo świec, gardła i owoców ku czci św. Błażeja w środę. Natomiast błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty w piątek.

• Za tydzień po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• W zakrystii są do nabycia: Ewangelia na każdy dzień z krótkim komentarzem oraz kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego.

• Bardzo dziękujemy za udział i wspólną modlitwę w czasie Mszy Św. kolędowych. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy i lektury Pisma Św. Złożone ofiary przy tej okazji zostały rozdysponowane: na parafię, Caritas Sacerdotalis, Seminarium, Fundusz Św. Józefa i broszurki. Bóg zapłać.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności. Przy głównym wejściu do kościoła nad kropielnicą został zainstalowany bezdotykowy dozownik do wody święconej.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, na pomoc dla Chorwacji za wpłaty na konto, ofiary w kopertach, i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• W przedsionku kościoła znajdują się próbki blach na dach kościoła.

- Blacha Gerard MILANO na nawę główną w dwóch proponowanych kolorach oznaczonych numerami 1 i 2. Wybierzmy jeden z kolorów, zanotujmy numer na karteczce i wrzućmy do pudełeczka z sugestiami duszpasterskimi.

- Blacha grafitowa BRATEX na wieżyczkę i nawy boczne kościoła.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• Lekarz weterynarii informuje, że na terenie naszej dzielnicy w piątek i sobotę odbędzie się szczepienie psów i kotów, szczepienie jest obowiązkowe.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Marię Kiełbasę, lat 89. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

• sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.