INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (19.05.2019)

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

W dniu dzisiejszym Uroczystość Odpustowa w Sanktuarium MB Fatimskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00.

Zapraszamy codziennie o godz. 17:30, na nabożeństwa majowe.

Składamy serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom za przygotowanie i piękne przeżycie Pierwszej Komunii Świętej a także za uczestniczenie w białym tygodniu. Dziękujemy za dar dla dzieci z krajów misyjnych w wysokości 980zł. a także dar ołtarza, którym jest nowy ornat. Bóg zapłać. Dziękujemy Ks. Mieczysławowi, Rodzicom i Siostrom Służebniczkom za przygotowanie dekoracji i prace porządkowe.

W najbliższą środę o godz. 9:45, wspólny wyjazd Seniorów na Jamną. Zapraszamy także Seniorów (55+), którzy chcieliby skorzystać z programu Centrum Aktywności Senioralnej aby wpisali się na interesujące ich zajęcia.

Zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie członków Rady Parafialnej.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

W sobotę uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji. Polecajmy w naszych modlitwach tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza pracującego w Brazylii, Ks. Tadeusza Sępka, który podzieli się swoim świadectwem pracy w dżungli amazońskiej - zechciejmy objąć Go naszymi modlitwami a także wsparciem materialnym.

W niedzielę (26 maja) Lektorzy oraz młodzi z Krzyskiej Grupy Młodzieżowej będą rozprowadzać po mszach świętych pyszne wypieki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki Lektorów i Grupy Młodzieżowej.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, dziękujemy także za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Suma składek inwestycyjnych i wpłat na konto wynosi: 79.168zł. Bóg zapłać.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Kazimierzowi Skalakowi za pracę przy naprawie okienek - regeneracji i konserwacji mechanizmów otwierania a także zabezpieczeniu witraży. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Drewko za rozgarnianie przywożonego gruzu. Bóg zapłać. Bardzo prosimy aby teraz ograniczyć się tylko do przywożenia ziemi.

Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.