INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (07.04.2019)

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas i wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Dziękujemy za prowadzenie Dróg Krzyżowych w ubiegły piątek: Członkiniom Róży Pani Krystyny Szatko i Rodzinie bł. Edmunda.

W środę, po Mszy Św. wieczornej spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a także Grupy Synodalnej - serdecznie zapraszamy.

W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6:30. a zakończenie o godz. 17:00 podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego.

Zapraszamy do udziału w drogach krzyżowych w piątek o godz. 17:15 i 19:30 oraz w nabożeństwie Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:00.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Misterium - Drogę Krzyżową, przygotowaną przez młodzież naszej parafii w najbliższy piątek o godz. 19:30.

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30, dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm.

W tym dniu odbędzie się także tradycyjnie Diecezjalny Dzień Młodych, który rozpocznie się o godz. 10:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Gumniska. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Św. o godz. 14:30 w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny, zachęcamy młodzież do wzięcia udziału.

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

Bardzo serdecznie zapraszamy wyjazd wakacyjny organizowany przez naszą parafię do Serpelic nad Bugiem.

Dziękujemy członkom Caritas za rozprowadzanie baranków wielkanocnych i  paschalików. Dochód jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

Zgodnie z zaleceniem powizytacyjnym i sugestii Ks. Biskupa, zostało zmienione umiejscowienie monitorów. Bardzo dziękujemy Panom: Andrzejowi, Jackowi i Sebastianowi za ofiarną pracę. Bóg zapłać. Obraz „Jezu, Ufam Tobie”, czasowo będzie zdjęty gdyż wymaga renowacji rama obrazu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – dzisiejszy „Gość Niedzielny” jako dodatek zawiera płytę DVD z filmem - „Ignacy Loyola, Żołnierz, Grzesznik, Święty”

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. Fryderyka Bogusz, lat 89, Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…