INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29.03.2020).

• Bardzo dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła. Prosimy aby stosować się do zaleceń służb i w imię odpowiedzialności za nas samych i naszych bliskich, pozostać w domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii.

• Przypominamy, że w każdej Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób i zawieszone zostało wspólne celebrowanie nabożeństw: Różańcowych, Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych i innych, dlatego zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania lub w łączności duchowej z naszym kościołem parafialnym poprzez transmisje nabożeństw online: http://www.parafia.intarnet.pl, link na komputer: http://www.tarnowkrzyz.pl/page1.html, link na smartfony i tablety: http://tarnowkrzyz.pl/mobile/page1.html.

• Starajmy się również jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować czas, dlatego zachęcamy rodziców aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Od poniedziałku do soboty, od 17:00 do 18:00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św. w czasie adoracji będzie udzielana Komunia Św.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się w intencji misji. Zgodnie z zarządzeniem nie będzie wyjazdu do chorych.

• Zachęcamy do Komunii Św. duchowej, specjalna modlitwa jest umieszczona w gablocie i na stronie internetowej.

• Przypominam, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).

• Za tydzień obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową.

• Fundacja „Auxilium" uruchamia specjalną linię telefoniczną, na której będzie można bezpłatnie uzyskać konsultację psychologiczną, aby zmniejszyć negatywne konsekwencje kryzysu, który obecnie przeżywamy. Psychologowie będą czekać od poniedziałku (30 marca) od 16.00 do 20.00 pod numerem telefonu: 12 444 7922.

• Dziękujemy za ofiary składane na dzieła charytatywne, przy okazji nabywania baranków wielkanocnych i paschalików. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Genowefa Paluchowska, lat 94. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…